Kültür - Sanat

Boruto: Naruto Next Generations Eleştirisi

 

Tıpkı diğer Naruto hayranları gibi ben de karakterlerin çocuklarıyla etkileşime geçip beraber eğlenmelerini umarak seriyi izlemeye başladım. Naruto’nun daha modern versiyonunu görmek, yeni karakterler ve yeni bir hikâye ile keyifli zaman geçirmek gerçekten güzel olurdu. Boruto’nun da tıpkı Naruto gibi aksiyon dolu bir anime olacağını düşünüyordum fakat epey yanılmışım. Naruto’nun devamı olan Boruto animesini sizler için inceledik. Keyifli okumalar dileriz. 

Boruto: Karakterler

Ana karakter Boruto, sırf babasına gıcık olduğu için sorun çıkaran baş belası biri olarak öne çıkıyor. Bu şahıs, babasının ne kadar işe yaramaz biri olduğundan ve eve hiç gelmediğinden sürekli şikayetleniyor. Naruto’nun oğlundan bu tarz şeyleri duymak gerçekten çok üzücü bir durumdur. Çocuk, babasının aksine, bir kahraman ve rol modeli olarak dikkat çekiyor. Yine de bu durum elbette ki kötü bir şey değil fakat ana karakter fazlasıyla klişe ve sıkıcı bir karakterdir.

Boruto: Çizimler

Boruto’nun sahip olduğu çizim kalitesi, animeyi izlemeye değer kılan yegâne şeydir. Animede kullanılan renkler oldukça güzel ve canlıdır. Animedeki çizimler çok iyi olmayabilir fakat hikâyenin kendisinden bin kat daha iyi olduğu kesin.

Hikâye

Hangi açıdan bakarsanız bakın Boruto’nun hikayesinin özel olan bir tarafı yok. Hikâye sadece Boruto’nun güçsüzlere yardım etmesini ve sadece gölge klonları ile rakiplerini berteraf etmesini konu alıyor. Ana karakter, animede her daim bir süper kahraman olarak öne çıkıyor  Ana karakter, hikâyede her zaman herkesi kurtaran ve birçok kişinin idolü olan biridir. İlk bölümün ilk yedi dakikası içerisinde, bazı zorbaları pataklıyor ve koruduğu güçsüz kişiyle arkadaş oluveriyor. Üstelik ana karakter, büyüklerine ve saygı duyması gereken kişilere karşı sürekli saygısızca davranıyor.

Anime Hakkında Son Görüşlerim

Sözünü etmem gereken bir başka şey ise ilk bölümün ilk dakikasıdır. Bu sahne, animeden 1-2 yıl sonrasını anlatıyor. Ana karakter, gerçekten çok güçlü hale gelmiş ve Hidden Leaf köyünde bir düşman ile savaşıyor. Boruto’nun düşmanı mücadele sırasında “Seni de 7. Hokage’yi gönderdiğim yere göndereceğim” diyor. Böylelikle Naruto’yu öldürdüğünü belirtiyor. Herkesin sevdiği ve övdüğü ana karakteri öyle kolayca öldüremezsiniz. Devam serisinde bile böyle birşeyi yapamazsınız. Nedir bu? Akame Ga Kill mi? Naruto’yu izleyen milyonlarca kişi varken, Baruto’yu izleyen çok az kişi bulunuyor. Ayrıca Naruto, neden işe yaramaz bir çocuk ile değiştiriliyor?

Attack On Titan, Neden Bu Kadar Popüler?

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Ben bu animelere bir türlü ısınamadım ya. nedense bana şekilleri hep antipatik geliyor, senaryoya adapte olamıyorum :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu