GündemSinema

Merakla Beklenen Film Bohemian Rhapsody İçin Son Fragman Yayınlandı

Vizyona girmesine sayılı günler kalan Bohemian Rhapsody filminin heyecan verici son fragmanı yayınlandı.

Freddie Mercury’nin ve Queen grubunun kuruluşunun anlatıldığı film olan Bohemian Rhapsody filmi için heyecan verici son verici fragman yayınlandı. Filmin vizyona girmesine az bir süre kalmışken, film ile ilgili detayları ve son fragmanı haberimizde okuyabilirsiniz.

Bohemian Rhapsody İçin Son Fragman Yayınlandı

Freddie Mercury ve Bohemian Rhapsody

Gerçek adı Farrokh Bulsara olan Freddie Mercury, 1946 yılında Zanzibar’da doğmuş ve 1991 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde hayata veda etmiştir. Dünyaca ünlü Britanyalı Rock grubu Queen’in kurucusu ve efsane solistidir. Sahnedeki duruşu ve yaptığı şovlar ile hala bir çok kişi tarafından dünyanın güçlü vokali olarak anılan sesi, Quenn’i insanlık tarihinin en çok tanınan müzik gruplarından biri haline getirmiştir. Uluslararası hit parça olan ve filme de ismini veren “Bohemian Rhapsody” şarkısının yazarıdır. Ayrıca; “We Are the Champions”, “Somebody to Love”, “Killer Queen” ve “Somebody to Love” gibi diğer bir çok uluslararası hit olmuş parçalarında yazarıdır. Mercury, Quenn’in “Greatest Hits” albümündeki 17 şarkının 10’unun yazarıdır.

Başta rock müzik ve opera olmak üzere, diğer bir çok türdeki müzikleri bir arada harmanlayan bir müzik anlayışına sahiptir. 2008 yılında Blender dergisi okuyucuları tarafından gelmiş geçmiş en iyi erkek sanatçı seçilmiş ve yine aynı sene Rolling Stone dergisi onu “Tüm Zamanların En İyi 100 Şarkıcısı” listesinde 18. sıraya koymuştur. 2009 senesinde ise Classic Rock dergisinin yaptığı ankette Freddie Mercury, gelmiş geçmiş en iyi rock müzik sanatçısı seçilmiştir.

Filme ismini veren Bohemian Rhapsody şarkısı, 1975 yılında stüdyo albümü olan A Night at the Opera için Mercury tarafından yazılmıştır. Şarkı 6 dakika uzunluğundadır ve parçada sırayla giriş, balad, gitar solo, opera, rock ve bitiş bölümleri yer alır. Şarkı, yapımından 2 yıl sonra 25 yılın en iyi şarkısı seçilirken; 2000 senesinde İngiliz televizyon kanalı Channel 4 tarafından düzenlenen ankette bir numara yükselmiştir. 2000 yılında ise rekorlardan sorumlu olan Guiness World Record’da son 50 yılın en iyi rock şarkısı ödülüne layık görülmüştür.

Bohemian Rhapsody demişken dünyaca ünlü canlı performansı unutmamak lazım:

Bohemian Rhapsody Filmi Hakkında

Freddie Mercury’nin hayatı hakkında bir sinema filmi uzun yıllardır düşünülmesine rağmen proje bir türlü hayata geçirilemedi. Sürekli bir aksaklık çıkıyordu. Ancak 2015 yılının sonlarına doğru GK Films, Bohemian Rhapsody filminin senaryosunu yazması için senarist Anthony McCarten ile anlaştıklarını duyurdu. 20th Century Fox, New Regency ve GK Films’in yapımcılığını üstlendiği filmin çekimlerine 2017 yılının başlarında başlandı. Filmin başrol oyuncusu, Freddie Mercury rolünde izleyeceğimiz isim ise sinema ve dizi severlere hiç yapancı olmayan bir isim olan Rami Malek. Yayınlandığı andan itibaren oldukça ilgi gören Mr. Robot dizisinde Elliot Alderson adlı karakteri canlandıran Malek, filmdeki performansıyla da hayli dikkat çekiyor.

Özellikle Queen grubunun kurulduğu döneme odaklanan yapım, Britanyalı grubun rock müzik tarihinin en ilham verici gruplarından biri haline nasıl geldiğini oldukça etkileyici bir şekilde anlatıyor. İngiltere’de 24 Ekim’de vizyona giren film IMDB sitesinde 8.6 puan aldı. Filmin ana gösterim tarihi ise 2 Kasım.

İşte Herkesi Heyecanlandıran Son Fragman

Mustafa Kemal Atatürk’ün Hayatı 2

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu