Gündem

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi Arda Duman Belgrad Ormanı’nda Aranıyor

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenci olan Arda Duman’dan 6 gündür haber alınamıyor. Arda Duman için Belgrad Ormanı’nda arama kurtarma ekibi seferber oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi Arda Duman Belgrad Ormanı’nda Aranıyor

Boğaziçi üniversitesinde öğrenci olan Arda Duman 22 Mart tarihinde Boğaziçi üniversitesinin kampüsünden çıktıktan sonra Kilyos otobüsüne bindi. O günden sonra haber alınamayan Arda Duman’ın ailesi endişeli bir bekleyiş içinde. Ailesinin polise bildirmesiyle birlikte arama çalışmaları başlamış bulunmakta..

Boğaziçi Üniversitesinin kampüsünden ayrılarak otobüse bindiği görülen Arda için arama kurtarma ekibi kuruldu. En son güvenlik kamerasında görülen Arda Duman için arama çalışmaları başlatıldı. Duman için bu sabah saatlerinde de Belgrad Ormanında arama çalışmaları devam etti. Arama kurtarma çalışmalarına AFAD ve AKUT da katılıyor.

Arama kurtarma köpekleri devrede

Arama kurtarma çalışma kapsamında aramaya katılan arama kurtarma köpeği Melo’ya Arda Duman’ın sahip olduğu yastık kılıfı koklatıldı. Arama kurtarma köpeği Melo ile iz takibi yapan ekiplerin çalışmaları son hız devam ediyor.

AFAD ve AKUT’tan 40 kişilik arama ekibi

AKUT denetleme kurulu üyesi Mahmut Çelik’de ,arama kurtarma çalışmalarına katıldı.Son durum hakkında bilgi veren Mahmut Çelik, “Dün akşam saat 16.00 sıralarında bize ihbar geldi. Gelen ihbarla birlikte Saat 18.00 gibi çalışmalara başladık. Arama çalışmalarına İlk olarak polis ekipleri ve bizim Eskişehir’den gelen köpekli ekibimiz katıldı. Onların iz takibinin ardından belirlenen yerlere arama ekiplerimizi yönlendirdik. Sabaha kadar kesintisiz arama yaptık.

Bugünde son hızımızla aramalar devam ediyoruz .AFAD ve AKUT’tan 40 kişilik bir ekip arazide geniş çaplı aramalara devam ediyor. İlk önce belirlediğimiz riskli bölgeleri arıyorlar. O aramaların sonuçlanmasını bekliyoruz. Riskli bölgelerin araması bittikten sonra belirlediğimiz diğer alanlarda aramalara devam edeceğiz” dedi.

Bodrum’da Motosiklet Kazası. Lise Öğrencisi Hayatını Kaybetti.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu