Astroloji

Boğa Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Boğa burcu ve sağlık yazımda sizlere Boğa burcunun karşılaşması olası sağlık sorunları ve yaygın hastalıkları ile ilgili bilgiler verdim. 

Boğa burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgelerimiz : Boğaz, ense, boyun ve beynin arka kısmıdır.

– Nodül, tiroid, bademcikler, bezeler, boyun fıtığı, guatr ve hormonal sistemle ilgili rahatsızlıklar Boğa burcu ile ilgilidir.

BOĞA BURCU VE SAĞLIK

Boğa burcu insanı soğuk algınlığına çabuk yakalanabilir. Kış aylarında boğaz ağrısı, ses kısıklığı, bronşit, faranjit, anjin gibi hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalabilir. Sağlıkla ilgili sorunlarını önemsemezse problemleri her geçen gün artabilir. En çok şikayet ettiği konu tiroid bezlerinin çok çalışmasıdır. Bu nedenle de çok kolay kilo alabilir. Tiroid bezlerinin düzenli çalışması ve iyot ihtiyacı için haftada 3 gün balık yemesi önerilir. Boğazına düşkün olduğundan, ağır yemekleri sever. Önlem almazsa yaşı ilerledikçe şeker hastalığı, kalp sorunları, tansiyon problemleri sağlığını tehdit edebilir. Sebze yemekleri ilgisini pek çekmez ancak bağırsaklarının düzenli çalışması için lifli gıdalara ihtiyacı vardır. Bunlara bir düzen getirmek isterse beslenme düzenini diyetisyenle birlikte listelendirebilir. Gün boyu çok fazla ayakta kalırsa bacaklarında varisler görülebilir. Bu sorunu yaşamamak adına günlük rutininde mutlaka dinlenmeye ve oturmaya çalışmalıdır. Genelde sağlıklı ve iri yapılıdır. Bazıları acıya dayanıklıdır. Doktorun öğütlerini harfiyen yerine getiren ve ilaçlarını düzenli kullanan sabırlı bir hastadır.

 BOĞA BURCU SAĞLIK SORUNLARI

Boğa burcunun yönettiği bölgelerden biri boğaz olduğu için boğazla ilgili en ufak sorunda acilen doktora danışmalı ve önlemini almalıdır. Yoksa çok kısa sürede boğaz rahatsızlığı faranjite dönebilir. Yoğun stres altında kalırsa ruhsal çöküntü yaşaması kaçınılmazdır. Bu yüzden stresten olabildiğince uzak kalmalıdır. Dinlenmeye, düzenli beslenmeye ve düzenli uykuya özen göstermelidir. Ayrıca mutlaka sporu da bir alışkanlık haline getirmelidir. Bunlara dikkat ederse kolay kolay hastalanmaz. Cildinin canlı görünmesi için kötü alışkanlıklardan uzak durmalıdır.

BOĞA BURCU HASTALIKLARI

Boğa burcu insanının en sık karşılaştığı rahatsızlıklar, faranjit, kilo sorunları ve boyun ağrısıdır. Yaz aylarında çok sık hasta olmaz. Tempolu ve yoğun geçen bir haftanın sonunda kendisini bitkin ve yorgun hissedebilir. Bu nedenle vitamin takviyesi yapması önerilir. Zaman zaman kansızlık sorunu yaşayabilir, bunu önlemek için pekmez yiyebilir. Boğa kadını özellikle 35 yaşından sonra vitamin takviyesi yapmalıdır. Özelikle A ve E vitamini zengin gıdaları tüketmelidir.

Boğa Burcu Ve Aşk- Burçların Aşk Hayatı

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu