Astroloji

Boğa Burcu Özellikleri

Burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç Burcu Özellikleri yazımın ardından şimdi Boğa Burcu Özellikleri yazımı paylaşma zamanı geldi. Bakalım Boğa Burcu Özellikleri nelermiş? Boğa burcu olumlu, olumsuz ne gibi davranışlara sahipmiş? Boğa burcu kadını ve erkeği arasında ne gibi farklılıklar varmış?

Boğa Burcu

Boğa Burcu Hakkında

(21 Nisan – 20 Mayıs)

BOĞA Burcu yönetici gezegeni VENÜS‘ tür.
Elementi; TOPRAK, özelliği ise SABİT olmasıdır.
Uğurlu Sayıları: 4 ve 6, uğurlu günü CUMA, uğurlu taşı ise ZÜMRÜT‘ tür.
Rengi; AÇIK MAVİ, PEMBE ve LİLA‘ dır.
BitkileriMENEKŞE, PEMBE GÜL, PEMBE KARANFİL, ağaçları ise ELMA, İNCİR ve SELVİ‘ dir.                              Kıymetli Taşı; ELMAS , madeni; BAKIR‘ dır.                                                                                                                              Karşıt burcu; AKREP’ tir.

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Başak, Terazi, Akrep, Balık

Olumlu özellikleri :

Dürüst, güvenilir, sabırlı, anlayışlı, uyumlu, kararlı, üretken, soğukkanlı

Olumsuz özellikleri :

İnatçı, biraz bencil, alıngan, mesafeli, tembel

Genel Özellikleri

Bu burcun insanları oldukça zeki, inatçı ve dediğim dedik olurlar, burçlar kuşağının en güçlü burcu Boğa’dır diyebiliriz. Güvenilirdirler. Düşünmeden adım atmazlar ve garantici olurlar. Bir konuda uzun süre düşünüp mantık çerçevesine oturttuktan sonra onları asla yolundan döndüremezsiniz, sabit fikirlidirler. Araştırmadan, denemeden kimseye inanmazlar. Hayattan ne istediklerini iyi bilirler. Oldukça sabırlıdırlar. Fikir üretme konusunda başarılıdırlar. Günlük düzenlerine sadık olurlar, bozulsun istemezler. Hareketli yaşam onlara göre değildir, yerleşik düzen severler. Biraz da tembeldirler ve zaman zaman oldukça sıkıcı olabilirler. Ulaşmak istedikleri bir şey varsa mutlaka işe yarar bir şeydir. Kendilerinin mutluluğu ön plandadır. Haksızlığa uğradıklarını fark ederlerse hırslanırlar, bir daha arkalarına bakmazlar. Zaman zaman kıskanç ve baskıcı olabilirler.

 

Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadını sakin ve asil duruşuyla bulunduğu ortamda hemen fark edilir. Bir şeye ulaşmayı kafasına koyduysa hırslanır ve sonunda istediğini elde eder, çalışkandır. Alışkanlıkları vazgeçilmezidir. Dominant bir yapısı vardır. Realist olsa da duygusal açıdan hassastır. Alışkanlıklarına bağlıdır. Sevgi, saygı ve sadakate önem verir. Sevdi mi tam sever ve sevdiği için elinden gelen her şeyi yapar. Merhametli ve yardımseverdir. Dışarıdan biraz soğuk görünse de kalbi yumuşacıktır. Ev ortamındaki huzur onun için önemlidir. İyi bir anne ve eş olmaya en iyi adaydır. Yemek yapmayı, müzik dinlemeyi sever. Sanata karşı ilgisi vardır. Hediye almayı ve sürprizleri sever.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği mantıklı ve sabırlıdır. Güvenilir, sadık, etrafına karşı duyarlı, insan ilişkilerinde uyumlu ve sıcakkanlıdır. Dışarıdan sakin görünse de aslında oldukça hareketlidir. Evine bağlı iyi bir eş ve iyi bir baba olabilme potansiyeli çok yüksektir. Çocuklara karşı şevkatlidir. Ancak disiplini de elden bırakmak istemez. Bir konu hakkında bir karara varmışsa onu vazgeçirmek imkansızdır. İnatçıdır ve zaman zaman kıskanç olabilir. Fiziksel olarak dayanıklı görünse de aslında hassas bir yapıya sahiptir. Tembellik yapmayı sever, rahatlık ve lükse önem verir. Eli açık olmasına rağmen bir o kadar da tutumludur. .Dostluklara değer verirler.

 

Boğa Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burçların özelliklerini incelemenin bizlere çevremizdeki insanları daha iyi tanımak ve anlamak adına faydası oluyor.  Bundan sonraki yazılarımda Boğa burcu yerli ve yabancı ünlüleri paylaşacağım. Ünlüleri burçlar açısından değerlendirdiğimizde gerçekten değişik bilgiler ediniyoruz. Kimi zamanda hayatlarıyla ilgili de ilginç detaylara rastlayabiliyoruz. Ben sizler için bu araştırmaları yaparken gerçekten keyif alıyorum. Umarım sizler de paylaştığım yazıları okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın.

Tüm burçların Mayıs ayı burç yorumları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Mayıs Ayı Burç Yorumları 2018

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu