Seyahat

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler bu gün ki durağımız Bodrum. Tarihi güzellikleri, doğası, denizi yazın hiç bitmeyen gece hayatı ve enerjisiyle işte size Bodrum. Dar sokakları küçük kafeleri eğlence mekanları ile tam bir tatil kasabası olan Bodrum yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerin başında geliyor.

Bodrum Gezilecek Yerler bu gün ki durağımız Bodrum. Tarihi güzellikleri, doğası, denizi yazın hiç bitmeyen gece hayatı ve enerjisiyle işte size Bodrum…

Bodrum Kalesi

1522 yılında St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi olarak inşa edilmiş. İki liman arasında üç tarafı deniz ile çevrili kayalıklar üzerine kurulmuş Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak’ta kullanılıyor.

Bodrum Gezilecek Yerler

Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesine gitmişken Bodrum Kalesinin içinde yer alan Sualtı Arkeoloji Müzesini de gezebilirsiniz. Dünyanın en önemli Sualtı Arkeoloji Müzeleri arasında yer alan Müzenin içinde Türk Hamamı, Cam Batığı Salonu, Klasik Devir Salonu gibi bölümleri gezebilirsiniz.

Bodrum Gezilecek Yerler

Halikarnas Mozolesi

Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen bu baş yapıt Kral Mausollos için karısı ve kız kardeşi tarafından yaptırılan bir mezardır. Mimari açıdan hem Yunan mimarisi  hem de Mısır mimarisi’nin birleştirilip iki medeniyetin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Bodrum Gezilecek Yerler

Karakaya Köyü (Gümüşlük)

Gümüşlüğün tam tepesinde bulunan Karakaya Köyü tam Gümüşlük koyuna hakim bir tepede kurulmuştur 35 haneden oluşan köy nüfus mübadelesi sırasında terk edilmiş, şimdilerde yeni yeni hareketlilik kazanan Karakaya Köyü en güzel gün batımı manzarasına sahip olma özelliğini’de taşıyor.

Bodrum Gezilecek Yerler

Bargilya Koyu

Boğaz içi köyüne giden yol üzerinde bulunan kışın göçmen kuşların uğrak yeri olan Tuzla sulak alanı 380 hektarlık bir alana yayılıyor. Pelikan en çok rastlanan tür ayrıca Boz ördek, Balıkçıl flamingo ve bataklık kırlangıcı gibi bir çok türü burada görebilirsiniz.

Bodrum Gezilecek Yerler

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren’in hayatının son yıllarını geçirdiği Bodrumda’ki evi Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 8 Temmuz 2000 tarihinde Zeki Müren Sanat Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Yel Değirmenleri

Yalıkavak’ta bulunan Yel Değirmenleri muhteşem deniz manzarası ile görülmeye değer. 18. yüzyılda inşa edilen ve 1970 li yılların sonlarına kadar kullanılmıştır.

Bodrum Gezilecek Yerler

Türkiye’nin Cennet Koyları 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bodruma o kadar gittim ama bu harika yerleri gezmedim, büyük eksiklik hissettim şu an, teşekkürler bilgiler için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu