Eğlence

Bleach Anime Eleştirisi

Birçok kişi Bleach’i bu kadar popüler olduğu için izlemeye başladı. Herkes, popüler olan bir şeyin kötü olamayacağını düşündü fakat bu animeyi izleyenler fena halde yanıldıklarını daha sonra anladılar. Bleach hakkındaki detaylı incelememi bu yazıda bulabilirsiniz.

Bleach Animesi’nin Hikâyesi

Bleach’in en kötü özelliği belki de hikayesidir. Bleach, animelerde işlenen tipik konuları işlemeye devam ediyor. Genç bir çocuk, kötü karakterle mücadele etmek için güç kazanıyor ve prensesi kurtarmaya çalışıyor. Bundan da sıra dışı bir hikâye olamaz değil mi? Arrancar sezonuna başladığında, birçok kişi gibi ben de birebir aynı şeylerin yaşandığını gördüğümde şaşırmadım. Manganın içerisinde pek yaratıcılık yoktu o nedenle hikâye de kendini sürekli tekrar ediyordu. Zamanla ben de hikâyenin nasıl devam edeceğini tahmin etmeye başladım. Hikâyenin ilerleme hızı ise neredeyse çok kötü. Bir kavganın bile bitmesi onlarca bölüm sürebiliyor.

Bleach: Çizimler ve Sesler

Bleach ile ilgili en dikkat çeken şeylerden biri ise Bleach’in sahip olduğu çizim kalitesidir. Kostümler ve karakterler, ilginç bir görünüşe sahiptir denebilir. Bu kadar iyi çizimlerin, kötü tasarlanmış karakterler ile ziyan edilmesi gerçekten çok üzücü bir durum. Bleach’in müzikleri için gerçekten akılda kalıcı bir müziktir diyebiliriz. Animeyi izlerken, müziklerin kulağınızda çınladığına şahit olabilirsiniz. Seiyuu karakterlere çok yakışıyor, özellikle de karakterler komik olmaya çalıştıklarında animedeki bu seslere bayılıyorum. Arka plan müziği daha iyi olabilirdi fakat sürekli tekrarlandığı zaman sıkıcı bir hal alabiliyor.

Karakterler ve Eğlenebilirlik

Bleach’teki karakterler, her anime ve mangada rastlayabileceğiniz türden karakterlerdir. Bleach, en basit karakter tasarımını kullanıyor. Ana karakter Ichigo, bir animede görülebilecek en sıkıcı karakterlerden biridir. Ichigo’nun davranışlarının arkasındaki tek sebep, arkadaşlarını koruma iç güdüsüdür. Karakter gelişimi ise karakterlerin yeni dövüş tekniği öğrenmesi ve bunları rakipleri ile dövüşürken kullanmasından öteye gidemiyor. Tamamen komedi amacıyla tasarlanmış içi doldurulmuş hayvanlar ise kısa sürede izlemesi sıkıcı bir hal alıyor. Tatlı veya eğlenceli olması gereken karakterler ise seriyi daha az katlanılabilir hale getiriyor.  Bleach, bir animede aksiyon arayan kişiler için oldukça eğlenceli bir anime olabilir fakat bunun da modası çabuk geçiyor. Aksiyon sahnelerinin arasına serpiştirilmiş komedi sahneleri de bulunuyor fakat bu sahneler bütünüyle zorlama gibi duruyor.

Genel Durum

Eğer animelerden çok bir şey beklemeyen ve aksiyon sahnelerinden hoşlanan biriyseniz, o zaman Bleach tam da size göredir. Eğer sıra dışı ve derin bir hikâye arıyorsanız, Bleach’ten uzak durmalısınız. Bleach’i izlemek, anime izlemek için biraz yaşlı olduğunuzu size düşündürtebilir. Bu animenin 12 yaşındaki bir birey için tasarlandığı çok açık.

Kâğıttan Hayatlar Film Yorumu

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Ön yargılı değilim ama o kadar şans verdiğim halde anime olayına bir türlü ısınamadım ben de şahsen

  2. Anime izlemeyi çok seven bir arkadaşımdan da bu yorumların aynısını duydum. Bleach’ten gerçekten büyük bir beklentiniz olmasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu