Gündem

Biz 90’larda Çocuktuk

Biz 90’larda Çocuktuk hemde ne çocuk öyle sanıyorum’ki 80 lerin ortası ve 90 ların başından itibaren o dönemi yakalayan herkesin aynı şeyi düşündüğüne eminim biz en güzel dönemi yaşadık bence.Teknoloji çağını yaşadığımız bu zamanlarda artık çocuklar da birer teknoloji çocuğu,parklar boş sokaklar boş uzun zamandır parkta sokakta oynayan çocuklar göremiyorum.Biz öylemiydik saklambaç,körebe,yedi taş,çamurdan yapılan yemekler karnımız acıkınca yediğimiz salçalı ekmekler nasıl güzel bir tat’dır o yemeyenler bilmez tabi.Biz 90’larda çocuktuk neler vardı 90 larda bu yazımızda onları hatırlıyacağız  hep beraber.

Biz 90’larda Çocuktuk hemde ne çocuk öyle sanıyorum’ki 80 lerin ortası ve 90 ların başından itibaren o dönemi yakalayan herkesin aynı şeyi düşündüğüne eminim biz en güzel dönemi yaşadık bence.Teknoloji çağını yaşadığımız bu zamanlarda artık çocuklar da birer teknoloji çocuğu,parklar boş sokaklar boş uzun zamandır parkta sokakta oynayan çocuklar göremiyorum.

Gelelim konumuza Biz 90’larda Çocuktuk hangimiz kasetçaların içinde dolanan kaseti kurşun kalemle sarmadı bunu yapmayan yoktur herhalde hey gidi günler hey

biz 90'larda çocuktuk 1

 

Salçalı Ekmek

işte asıl mesele bu sokakta oynarken acıktığımızı fark etmezdik ettiğimiz zaman da kesin birinin elinde Salçalı Ekmek vardır Ayşe teyze bütün çocuklara salçalı ekmek servisi yapardı.

biz 90'larda çocuktuk 2

Dantel

Televizyonun üstüne örtülen dantel olmazsa olmazlarımızdan her evde annelerimizin el emeği göz nuru danteller serilebilecek her yere serilirdi hatta örnekler alınırdı.

biz 90'larda çocuktuk 3

Barış Manço

Barış Manço Adam olacak çocuk o zamanın çocuklarının çocukları var şimdi.Televizyonun karşısına oturur seyrederdik çok güzel günlerdi.

biz 90'larda çocuktuk 4

Tetris

Tetris’le oynamayan yoktur herhalde gözümüzü kapatınca bile yukarıdan inen şekil nereye yerleşecek diye hesap yapardık.

Biz 90'larda Çocuktuk 5

Soba

En iyi ısınma yöntemi evlerin içine kurulan sobalar sabah kızartılan ekmekler,akşam üstünde pişen kestaneler büyük zevkti.

Biz 90'larda Çocuktuk 6
Biz 90’larda Çocuktuk

A Takımı

Biz 90’larda Çocuktuk ve A Takımı vardı ne diziydi ama.

Biz 90'larda Çocuktuk 7
Biz 90’larda Çocuktuk

 Pazar Gecesi Sineması

Bu bir klasikti ev halkı haftalık banyosunu yapar sonra meyve çerez eşliğinde o haftaki film seyredilirdi.

Biz 90'larda Çocuktuk 8
Biz 90’larda Çocuktuk

 

 Ressam Bob Ross

Sanırım o dönemlerde hepimiz birer ressam olabilirdik :) şimdi şuraya’da bir ağaç çizelim,ama olamadık çünkü bir Bob Ross değildik.

Biz 90'larda Çocuktuk 9

Çizgi Film Karakterine Benzeyen Ünlüler

 

 

 

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Çok duygulandım. Annemin tandırdan ekmek çıkarmasını sabırsızlıkla beklediğim,gizli gizli dolaptan salça aşırdığım gözümün önünden geçti :(
    Özlemişim

  2. 90’larda çocukluğunu yaşamış birisi olarak kendimi hep çok şanslı görmüşümdür… Çok özledim o güzel günleri…

  3. 90lar Barış abi demek, salçalı ekmek demek daha nicesi bu yazıda toplanmış. Geçmişe yolculuk yaptım resmen. Eline emeğine sağlık.

  4. Ah ah ne güzel günlerdi. Bir öğretmen olarak şimdiki çocukları gördükçe gerçekten çok üzülüyorum. En güzel çocukluk bizim yıllarımızda yaşandı sanırım. Susam sokağı geldi aklıma, harika çizgi filmler, diziler…. Özlüyorum o günleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu