in

Bitki Uzmanı Nasıl Olunur?

bitki uzmanı

Herbalism, bitkilerin sağlığı teşvik etmek ve hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için terapötik kullanımıdır. Kayropraktörler, naturopatik doktorlar ve hatta Batılı tıp pratisyenleri de dahil olmak üzere sağlık profesyonelleri, hastaları diğer geleneksel tedavilerin yanı sıra tedavi etmek için bitkisel ilaçları kullanabilirler. Bitkisel terapilerde uzmanlaşmış profesyonel bir bitki uzmanlarından biri olarak, bilginiz ve beceri setiniz değerli ve talep görecektir. Öğretmek, bitkisel danışmanlık sağlamak veya kendi bitki işinizi yürütmek istiyorsanız, biraz zaman ve eğitim ile bir bitki uzmanı olabilir ve kariyerinizi bitkisel terapide başlatabilirsiniz.

Bitki Uzmanı Olmak İçin Herbalism Hakkında Okuyun

Bilgi tabanınızı oluşturmaya başlamak için herbalism ve otlar hakkında bilgi edinin. Birçok uzman, öz-yönelimli çalışma ve öğrenme ile başlar. Eğitiminize başlamak için çevrimiçi ve kitaplarda bitkibilimi araştırın. Temel kavramların net açıklamalarını sağlayan, pratik referanslar için çok sayıda yararlı bilgiye sahip olan ve denemek isteyen yeni başlayanlar için harekete hazır adımlar sunan, bitki uzmanlarına başlamak için bazı yararlı kitaplar şunları içerir:

  • Şifalı Bitkiler: Yeni Başlayanlar İçin Bir Rehber – Rosemary Gladstar
  • Otların Yolu Michael Tierra
  • Bitkisel Tıp Ansiklopedisi Andrew Chevallier
  • Vücut Dengeye Getiren Maria Noel Groves
  • Şifalı Otların Hediyesi – Robin Rose Bennett

Bitki Uzmanı Olmak İçin Bitki Yetiştirin

Kendi bitkilerinizi yetiştirin. Evde tentürleriniz ve tarifleriniz için otlar yetiştirmeye başlayın. Otları profesyonel olarak bir bitki uzmanı olarak yetiştirmek ve satmak istiyorsanız bu iyi bir uygulamadır. Ayrıca tentürlerinizin ve tariflerinizin yüksek kaliteli malzemelerle yapılmasını sağlar. Otlarınızı iyi organize edin ve açıkça etiketleyin. En yaygın bitkisel takviyelerin bazıları ekinezya, çuha çiçeği, gingko biloba, ginseng ve St.John’s Wort’dur.

Çeşitli Otlar ile Tentürler Yapın

Tentenin ne kadar güçlü olmasını istediğinize bağlı olarak 1/3 ila 1/2 dolu bir cam kavanozu, seçtiğiniz kuru otla doldurup paketlemediğinizden emin olun. Kavanozun geri kalanını alkol gibi bir baz bileşenle doldurun ve malzemeleri bir kaşıkla karıştırın.Votka veya rom gibi alkol iyi bir baz bileşen yapar. Ayrıca gliserin, sirke ve hatta bal da kullanabilirsiniz.

Bitkileriniz Kışa Hazır Mı?

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

davranış bozukluğunun nedenleri nelerdir? nasıl önlenir?

Davranış Bozukluğunun Nedenleri Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Elektronik Cihazları Dezenfekte Etmenin Yolları

Elektronik Cihazları Dezenfekte Etmenin Yolları