Hayata Dair

Bir Ay Arayla Doğum Yaptı!

Doğum yaptıktan bir ay sonra ikiz bebek doğuran kadın dünya gündeminde! Bangladeşli kadın bir ay arayla doğum yaptı.

Bangladeşli kadın bir ay arayla doğum yaptı, ikinci doğumda ikiz bebek dünyaya getirdi

Bangladeşli bir kadın, doğum yaptıktan bir ay sonra tekrar doğum sancısı meydana gelince hastaneye gitti. Doğumhaneye alınan kadın, ilk doğumundan 1 ay sonra ikiz bebeklerini kucağına aldı.

İki rahmi var

Yaşanan bu olaya açıklama getiren doktorlar, kadının çift rahimli olduğunu, bu yüzden 1 ay sonra tekrar doğum gerçekleştiğini bildirdiler. Şubat ayının sonunda erkek bebeklerini kucaklarına alan Bangladeşli aile, 1 ay sonra da ikiz bebeklerini kucaklarına aldı.

İlk doğumdan 26 gün sonra gelen sancı…

BBC’de yapılan habere göre 20 yaşındaki Bangladeşli Arifa Sultana, şubat ayının sonunda oğlunu kucağına aldı. İlk doğumun üzerinden 26 gün geçtikten sonra karnında sancı hisseden kadın hastaneye gitti ve şok eden haberi öğrendi. Başta inanmakta güçlük çeken kadın, zaman kaybetmeden doğuma alındı.

Arifa Sultana Bir Ay Arayla Doğum Yaptı!
Arifa Sultana Bir Ay Arayla Doğum Yaptı!

Doğuma alınan Sultana, sezeryan ile biri kız biri erkek olmak üzere ikinci rahminden ikiz bebeklerini dünyaya getirdi. Arifa Sultana ve ikiz bebekleri 4 gün hastane gözetiminde kaldıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Tıp dünyasında az rastlanan bir durum

Bangladeş’in Khulna bölgesinde yaşayan Sultana, ikinci sancısı ile birlikte hastaneye gittiklerini, doktorun hamile olduğunu söylemesi üzerine de şok olduğunu açıkladı.Genç kadının doktoru ise; bu durumun tıp dünyasında çok az rastlanan bir durum olduğunu, kendilerinin de en az anne kadar şaşkın olduklarını ifade etti.

Peki çift rahim nedir?

 

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin Yapılması Gerekenler

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. O doktorlarda bu olaya ilk defa rastlamiştir ama ilk doğumda nasil farkedilmedi ona şaşirdim. Sag salim kurtulmuş en azindan bebekler

  2. Yaşanan olay haricinde doktorların bunu farketmemsi olması çok daha şaşırtıcı. En azından sağlıklı olmaları güzel bir haber :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu