in

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım

Bir Acı Haber Daha; Pınar Gültekin

Pınar Gültekin
Pınar Gültekin

Muğla’nın Ula ilçesinde 5 gündür kayıp olan genç kadın Pınar Gültekin acı haberle hepimizi üzdü.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi son sınıf olan genç kadın, 5 gün önce ortadan kaybolmuştu. Bütün sosyal medya kullanıcıları tarafından bulunması için çaba harcanan Pınar, Menteşe ilçesinde ormanlık alanda vahşice katledilmiş olarak bulundu.

Yine Eski Sevgili Vahşeti

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre, genç kadının son görüldüğü kişi eski erkek arkadaşı C.M.A olduğu belirlendi. Şüpheli şahsın ilk ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

İddialara göre şüpheli, olayın yaşandığı gün Pınar Gültekin ile konuşmak için aracına alıp kendisine ait bağ evine götürdü. Evde yaşanan tartışma büyük kavgaya dönünce C.M.A, Pınar Gültekin’i vahşice öldürdü. Genç kadının bedenini ise ormanlık alana götürüp bıraktı.

Pınar Gültekin Nasıl Bulundu?

Pınar Gültekin

Pınar Gültekin’i aramak için kurulan özel ekip, özenli çalışmalarını sürdürürken Menteşe ilçesinin Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi bulundu. Bölgeye gelen ekipler yapılan detaylı incelemede cansız bedenin 5 gündür kayıp olan genç kadın Pınar Gültekin’e ait olduğunu tespit etti.

Neler Olmuştu?

Pınar Gültekin geçtiğimiz günlerde yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Ailesi İstanbul’da yaşayan genç kızın ablası Pınar’a telefon ile ulaşamayınca paniğe kapıldı.

Aile hemen Muğla’ya gelerek kayıp ihbarında bulundu. Ekipler genç kadını bulmak için arama çalışmaları başlattı. Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe’de bulunan AVM’de görüldüğü saptandı.

 

Cemal Metin Avcı İlk İfadesini Verdi

Bu araştırmadan alınan veriler ışığında tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı. Soruşturmayı sürdürden ekipler, genç kadının kaybolmadan önce bir kişi ile AVM’de oturduğu ardından da bu kişi ile merkezden ayrıldığını tespit etti.

Pınar Gültekin için Sosyal Medyada Arama Çalışmaları Başlatılmıştı

Pınar Gültekin’in kayıp haberi arkadaşları tarafından öğrenilince ülkemizde sıklıkla kullanılan sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yapıldı. Genç kadın için #PınarGültekinNerede hashtagi ile binlerce paylaşım yapıldı.

Birçok kadın dayanışma platformu yapılan çağrılara kulak vererek genç kadının bulunması için seferber oldu.

 

Bir kadın cinayeti ile daha uyandık bugüne. Bu bildiğimiz, peki ya bilmediklerimiz? Yaşanan kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyoruz. Şule’ler, Emine’ler, Pınar’lar ölmesin…

Pınar Gültekin

Pınar Gültekin

 

 

Davranış Bozukluğunun Nedenleri Nelerdir? Nasıl Önlenir?

10 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dolar üzerindeki kişiler

Dolar Üzerindeki Kişiler İle İlgili Bilgiler

finansal stres

Finansal Stres ile Nasıl Başa Çıkılır?