in

Bilmediğiniz Şarkılar Nasıl Kolayca Bulunur? – Mobil Yöntemler

Bilmediğiniz Şarkılar

Şarkının melodisini analiz etmenize ve aralarından seçim yapabileceğiniz seçeneklerin bir listesini belirlemenize yardımcı olmak için telefonunuzda ve bilgisayarınızda yazılım mevcuttur. Web’de şarkıyı etkili bir şekilde aramak ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha dar bir seçenek listesi bulmak da mümkündür.

Bilmediğiniz Şarkılar İçin Shazam veya MusicID kullanın

Shazam veya MusicID kullanın. Bunlar, sesleri analiz eden ve kayıt veritabanındaki şarkıları tanımlayan popüler uygulamalardır. Telefonunuzda Shazam varsa ve tanımlayamadığınız ve hakkında bir şey bilmediğiniz bir şarkı duyarsanız, uygulamayı etkinleştirin ve ses kaynağına doğru tutun ve bir sonuç bekleyin. Ortamınızda çalan şarkıları tanımlamak için MusicID veya Google Asistan’ı da kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar genellikle canlı performanslarla iyi çalışmaz. Bir grubu kapak yaparken izliyorsanız, ancak tam olarak yerleştiremiyorsanız, şarkıyı tanımlamak için muhtemelen başka bir yöntem kullanmanız gerekecektir.

Bilmediğiniz Şarkılar Ararken Şarkıyı Kaydedin

Şarkıyı telefonunuzla kaydedin ve AudioTag’e yükleyin. Beğendiğiniz ve tanımlamak istediğiniz şarkının kısa bir klibini kaydedebilseniz bile, bilgisayarınıza döndüğünüzde şarkıyı kendi veritabanından tanımlamak için AudioTag’e yükleyebilirsiniz. En azından, arkadaşlarınız veya müzik meraklıları için çalmak ve şarkıyı tanıyıp tanımadıklarını görmek için kullanabileceğiniz bir şarkı kaydınız var.

SounHoud Uygulamasına Bir Göz Atın

SoundHound gibi bir şarkı kimliği uygulamasını deneyebilirsiniz. Telefonunuzda, melodiyi ücretsiz olarak sunulan SoundHound’a vurabilirsiniz. Uygulama, şarkı söylediğiniz melodiyi analiz eder ve size olası seçeneklerin bir listesini verir. Bilgisayarınızda Midomi aynı işlevi görür. Bu uygulamaların her ikisi de çağdaş şarkılar için genellikle çok daha etkilidir. Büyükbabanızın çalışırken söylediği şarkının adını bulmaya çalışmak bu uygulamalarda daha zor olma eğilimindedir ve başka yöntemler gerektirebilir.

Sanal Klavye ile Şarkıyı Çalmayı Deneyin

Şarkıyı sanal bir klavyede çalın. Melodi için bir kulağınız ve klavyeyle ilgili temel bir bilginiz varsa, melodiyi melodiyi aramak için Musipedia veya MelodyCatcher’a girebilirsiniz. Bu siteler, klasik, kelimesiz müzik ve diğer pop olmayan müzik türleri için daha iyi çalışma eğilimindedir, çünkü analiz etmek için biraz farklı bir malzeme veritabanına sahiptirler.

Mabel Matiz Kimdir? İşte Ünlü Şarkıcı İle İlgili Tüm Bilinmeyenler.

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fazla uyumaktan kurtulmak için

Fazla Uyumaktan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Buddha öğretileri

Buddha Öğretileri Nelerdir?