in

BayıldımBayıldım

Beyaz Renk ile İlgili Her Şey

beyaz renk ne anlama gelir

En açık renk olarak bilinen bu renk, saflık ve masumiyet kavramları ile sıklıkla ilişkilendirilir. Beyaz renk, antik zamanlardan bu yana yüksek rahipler tarafından önemli seremonilerde sıklıkla kullanılır. Evlilik geleneklerinde kadının masumiyetini temsil ettiği için sıklıkla beyaz tercih edilir. En saf renk olarak kabul edilen beyaz, mükemmeliyeti temsil eder. Ayrıca beyaz renk, yeni bir başlangıç ve geçmişin silinmesi manasına da gelir. Beyaz, üzerine hiçbir şey yazılmamış boş kağıt gibidir. Zihnin temiz ve berrak olmasına olanak sağlar.

Beyaz Renk ve Diğer Renklerle İlişkisi

Beyaz rengin içerisinde, tüm renklerden eşit miktarda bulunur. Böylelikle beyazın hem olumlu hem de olumsuz özellikleri olduğu söylenebilir. Beyazın belki de en önemli özelliği ise tarafsız, bağımsız ve her şeye karşı nötr bir tavırda olmasıdır. Dünyaya gelen her bebeğin bembeyaz bir sayfaya sahip olarak dünyaya geldiğine inanılır. Daha sonraları bu sayfa, farklı renklere boyanarak bebeğin geleceği şekillenir. Öte yandan beyazın yaratılışı ve zihinsel uyanmayı sağladığı da bilinmektedir. Ayrıca beyaz rengin arkasına saklanmak oldukça kötüdür. Çünkü beyaz, saklamak yerine her şeyi gösterecektir.

Beyaz Renk Umut Demektir

Beyaz; sakinlik, rahatlık ve umut kavramları ile sıklıkla ilişkilendirilen renklerden biridir. Beyaz, incinmiş bir bireye gerçek bir ilaç gibi gelerek hayata bir düzen ve anlam katar. Böylelikle bireyin tüm negatif etkilerden kurtulması sağlanır. Saf enerjinin ana kaynağı olarak bilinen beyaz, düşünceleriniz ve ruhunuz için bir iç temizlik imkânı sağlar.

Beyazın Diğer Anlamları

Beyaz rengin aşırı kullanımı, boşluğa düşmeye ve izole olmaya neden olabilir. Üstelik beyaz, yaşamın ana rengi olarak kabul edilmesinin yanı sıra bazı toplumlarda da cenazelerde baskın renk olarak tercih edilir. Özellikle ölümün yolun sonu olmadığı ve yeni bir yolun başlangıcı olarak kabul edildiği toplumlarda bu durum geçerlidir. Öte yandan beyaz, sağlık alanında da çok sık bir şekilde kullanılan renklerin başında yer alır. Üstelik birçok kişi bu beyaz renkten dolayı doktorların oldukça soğuk kimseler olduğunu da düşünür.

Siyah Renk Ne Anlam İfade Ediyor?

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para türleri

Ekonomide Para Türleri Hangileridir?

cüneyt arkın öyküsüdür

Cüneyt Arkın Öyküsüdür