in

Beyaz Kan Hücre (Alyuvar) Sayısı Nasıl Kolayca Artırılabilir?

beyaz kan hücre

Düşük beyaz kan hücre (alyuvar) sayısı bir dizi tıbbi durumdan kaynaklanabilir, bu nedenle nedeni bulmak için doktorunuza danışın. alyuvar sayınızı artırmak için ilaç veya diyet değişiklikleri önermelerini isteyin. Düşük sayınız tıbbi bir tedavinin sonucuysa, tedavi merkezinizin diyetisyeninden bir yemek planı hazırlamanıza yardımcı olmasını isteyin. Bol miktarda meyve, sebze ve yağsız protein tüketin ve bol su için. Diyetisyen ve uzman bakıcıya takviyeleri tavsiye edip etmediklerini sorun. Bağışıklık sisteminiz tehlikeye girdiğinden, özellikle yiyecekleri ellemek ve hazırlamak için ekstra hijyenik önlemler alın.

Beyaz Kan Hücre Sayısı İçin Bir Doktora Danışın

Düşük alyuvar sayımınızın nedenini doktorunuzla tartışın. Düşük alyuvar sayımı çok çeşitli tıbbi durumlardan kaynaklanabilir. Viral enfeksiyon, otoimmün hastalık, HIV / AIDS, kanser veya kanser tedavisi veya reçeteli ilaç gibi neden açık değilse doktorunuzun durumunuzu daha iyi anlamak için testler yapması gerekecektir. Alyuvar sayınızın neden düşük olduğunu anlamak size ve doktorunuza özel çözümler bulmanıza yardımcı olacaktır.

Beyaz Kan Hücre Miktarını Artırmak için İlaç Önerisi

İlaç tavsiye edip etmediklerini sorun. Alyuvar üretimini uyaran birçok ilaç vardır. Tüm ilaçların yararları ve riskleri vardır, bu nedenle doktorunuza olası yan etkiler hakkında bilgi verdiğinizden emin olun. Doktorunuza, İlişkili riskleri en düşük olan seçeneklerim nelerdir? İlaç almadan önce diyet değişikliklerini veya doğal ilaçları denemeli miyim?

Bir Diyetisyene Danışmayı Deneyin

Kayıtlı bir diyetisyene danışın. Kayıtlı bir diyetisyen, özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir yemek planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kemoterapi veya kronik bir tıbbi durum için başka bir tedavi görüyorsanız, tedavi merkezinizle diyetisyenlerini görün. Ayrıca birincil doktorunuzdan veya uzman bakıcıdan sevk isteyebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş yemek planınız, diyetinize normalde tavsiye edilenden daha fazla protein eklemek gibi günlük önerilen besinlerinizde değişiklikler içerebilir. Diyetisyeniniz ayrıca tarifler, güvenli gıda kullanımı ve takviyeleri ekleme konusunda size yardımcı olabilir. Diyetisyeninize yeme alışkanlıklarınızı ve iştahsızlık, bulantı veya kusma ve ishal gibi doğru beslenmeyi sürdürmekte yaşadığınız zorlukları anlatın. Vücudunuzun kan hücresi üretmek için ihtiyaç duyduğu besinleri almanıza yardımcı olabilecek yiyecekleri ve takviyeleri önerebilirler.

Kan Grubu Nasıl Kolayca Öğrenilir?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

naim süleymanoğlu: cep herkülü

Naim Süleymanoğlu: Cep Herkülü Öyküsüdür

ninjalar ve ninjalık hakkında bilinmeyenler

Ninjalar ve Ninjalık Hakkında Bilinmeyenler