Gündem

Beş Büyük Ortaktan Biri Ayrılıyor

Beş Büyük Ortaktan Biri Ayrılıyor başlıklı gündeme dair son dakika gelişmesi içeren yazımıza hepiniz hoş geldiniz kıymetli takipçilerimiz.

Beş Büyük Ortaktan Biri Ayrılıyor

İstanbul’da inşa edilen ve bittiğinde dünyanın en büyük havalimanı sıfatını taşıyacak olan İstanbul Havalimanı’nda şok bir gelişme yaşandı. Yirmi beş senelik işletme hakkını elinde bulunduran ortaklardan Kolin İnşaat, ortaklıktan ayrıldığını ve hisselerinin devredileceğini duyurdu.

İlk Etap Tamamlanmıştı

Bilindiği üzere İstanbul Havalimanı’nın ilk kısmı tamamlanmış ve 29 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devlet erkanının katılımıyla açılışı yapılmıştı. Açılışın üstünden yaklaşık iki buçuk aylık bir zaman geçti. Her şeyin yolunda olduğu düşünülürken Kolin İnşaat’tan gelen haber gündeme bomba gibi düştü. Kolin İnşaat, yeni havalimanının işletme hakkını elinde bulunduran ortaklardan biriydi. Ancak şirketten gelen açıklama, Kolin İnşaat’ın, mevcut ortaklıktan ayrıldığı ve hisselerin devri için temasların devam ettiği yönünde. Havalimanının işletmesi için ortakların hepsi eşit hisseye sahip.

 

Ruh İkizi Kimdir

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu