Seyahat

Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad gezilecek yerler yazımıza hoş geldiniz. Bazı ülkeler, bazı şehirler vardır birkaç kere gittikten sonra  kendinizi yabancı hissetmez kendi şehriniz gibi hissedersiniz. Bu şehirleri yaşayan insanlar güzelleştirir. Belgrad Avrupa’nın ya da Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden biri olmasa da kendine özgü havasıyla çok farklı bir şehir. Şehrin farklı cazibesi insanları kendine çekiyor.

Belgrad Gezilecek Yerler

VİZE YOK

Belgrad’a gitmek için vize derdiniz yok. Bu da demek oluyor ki uğraşacak belgeler yok. Ayrıca öyle çok uzun bir yol gitmenize de gerek yok. Uçakla 1 saat 20 dakika sürüyor. Gümrük işleri sorunsuz oluyor.

SIRPLAR SAMİMİ VE SICAK İNSANLAR

Bosna tarafında Müslümanlar ve Sırplar birbirlerini pek sevmezler. Fakat bu olay Belgrad için geçerli değil. Belgrad ve Novi Sad gibi şehirlerde tam tersi oldukça sıcak kanlı insanlardır. Bu sebeple sakın ön yargılı olmayın.

SIRP YEMEKLERİ ŞAHANEDİR

Sırp yemekleri kesinlikle Türklerin damak zevklerine çok uygun lezzetlerdir. Sırp mutfağı Osmanlı ve Türk mutfağı ile oldukça yakın iç içe lezzetler. Sırplar, farklı ve yeni tatlar için de oldukça cesurdur. Lezzetli yemekler konusunda oldukça iyi restoranlara mevcut. Ayrıca özel kahve üreten yapan kahvehaneler oldukça fazla bulunuyor.

GECE HAYATI OLDUKÇA HAREKETLİ

Kışın geceleri şehir içinde sabahlara kadar sürerken, yaz geldiğinde Sava nehri üzerinde ki tekne gece kulüpleriyle oldukça hareketleniyor.

ŞEHRİ KEŞFETMEK OLDUKÇA KOLAY

Bir günlük şehir gezisi güzel yerleri keşfetmek için oldukça yeterli. Ayrıca kalan sürede şehri gezmek için fırsatınız çok olur.

ŞEHİR TURLARI

Sırbistan tarihi mirasa, kültürel mimariye sahip çıkan bir ülke. Günü birlik Karlofça ve Novi Sad’a günü birlik gezi turlarına katılabilirsiniz.

BİSİKLET TURU

Şehirde bisiklet kiralayıp ada gezintisi yapabilir. Sava Nehrinin kıyısında bisiklet kiralayabilirsiniz. Ada Belgrad’ın içinde bulunmasına rağmen farklı bir yerde olduğunuz hissini veriyor. Büyük kısmı ormandan ve nehirden oluşan adada farklı lezzetler sunan lokantalar var.

Rota: Ohri Gezilecek Yerler

İlgili Makaleler

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu