in

Belgrad: Vizesiz ve Ucuz Tatilin Adresi

Vizesiz ve Ucuz Tatilin Adresi Belgrad

Belgrad şehri, en azından gidenlerden duyduğum kadarıyla, dünyanın en güzel ve en gezilmesi gereken şehirlerinin başında geliyor. Bundan dolayıdır ki sevgili dostumuz Deniz ÖNDER bize bu güzel şehir hakkında yolumuza ışık tutacak bilgileri kısaca derledi. Kendisine teşekkür ediyor ve sahneyi onun kelimelerine bırakıyorum.

Vizesiz ve Ucuz Tatilin Adresi Belgrad

Sırbistan’ın başkenti Belgrad ekonomik yurt dışı tatil yapmak isteyenler için ideal bir lokasyon. Belgrad, vize zorunluluğunun da olmaması ile beraber Türklerin sıkça tercih ettiği tatil yerlerinden biri haline geldi. Hem tarihi geziler yapma fırsatı bulup bilgi haznenize yeni şeyler katabilirsiniz hem de Belgrad gecelerinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Her zevke uygun bu şehirde nasıl güzel bir tatil yapılır hep beraber inceleyelim.

Belgrad’a Ne Zaman Gidilir?

Belgrad tatilini her mevsim tercih edebilirsiniz ancak ilkbahar ve yaz aylarında tatiliniz daha keyifli olacaktır. Kış ve sonbahar mevsimlerinde soğuk hava ve yağışlar sebebiyetiyle istediğiniz her şeyi yapamayabilirsiniz. Ayrıca yaz mevsimi Belgrad’ın eğlence hayatını deneyimlemek için en uygun dönem, kışın eğlence mekanları kapalı olabiliyor.

İdeal Belgrad Tatili Kaç Gündür?

Belgrad tatiliniz için 3-4 gün idealdir. Türkiye’ye göre yeme-içme, eğlenme ve ulaşım ücretleri çok daha ucuz olan Belgrad şehrini 3-4 gün boyunca dolu dolu deneyimleyebilirsiniz.

Konaklama

Konaklama için şehrin merkezinde otel tercih edebilirsiniz veya apart kiralayabilirsiniz. Konaklama fiyatları da diğer Avrupa şehirlerinden oldukça ekonomik olan Belgrad’da çok da para harcamadan güzel ve merkezi yerlerde kalabilirsiniz. Kalabalık bir grup olarak gidecekseniz apart tutmanızı öneririm, Airbnb gibi sitelerden uygun fiyatlara güzel apartlar bulabilirsiniz.

Şehir İçinde Ulaşım

Eğer konaklamak için önerdiğimiz gibi şehir merkezinde bir yer seçtiyseniz aslında gitmek istediğiniz her yer yürüme mesafesinde olacaktır. Yine de ihtiyacınız olursa toplu taşıma veya taksi de tercih edebilirsiniz. Taksi ücretleri de oldukça uygun.

Belgrad’da Gece Hayatı

Gece hayatı ile nam salmış Belgrad’da çok para harcamadan eğlenceyi doruklarına kadar yaşayabilirsiniz. Alkol fiyatları çok ucuz olan Belgrad’da, tatiliniz boyunca geceyi iple çekeceğinize eminim. Sabahları daha sakin bir şehir olan Belgrad’ın gece hayatı sizi oldukça şaşırtabilir.

Deniz ÖNDER

 

Tek Başına Seyahat Etmek İle İlgili Her Şey

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hipomani nedir

Hipomani Nedir?

HIV pencere süresi

HIV Pencere Periyodu Nedir?