in

Belediye Başkanının Tatilci İsyanı: ‘Çocuk Bezlerini Kuma Gömmeyin!

Belediye Başkanının tatilci isyanı: ‘Çocuk bezlerini kuma gömmeyin! Marmara Denizi’ne kıyısı olan Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesi kıyıları, Kurban Bayramı boyunca tatilciler tarafından doldu taştı. İlçeye gelenler gün boyunca plajlara akın etti ve girdikleri denizde serinledi. Tatilcilerin geri dönüşünün ardından Marmara Ereğlisi Belediyesi ekipleri sahil boyunca kapsamlı temizliğe başladı. Takımlar tatilcilerin bıraktığı yaklaşık 500 ton çöp topladı.

Belediye Başkanının Tatilci İsyanı: ‘Çocuk Bezlerini Kuma Gömmeyin!

‘GELİN ANCAK ÇEVREYi KİRLETMEYİN’

Hikmet Ata’nın Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı DSP ilçe nüfusunun 26 bin 200 olduğunu, yaz aylarında zaman zaman 300 bine yükseldiğini, ancak bu rakamın tatil sırasında 500 bine yaklaştığını söyledi. İlçede 1270 personel ile hizmet verdiklerini belirten Ata şunları söyledi:

“Bu personel ile yaz aylarında 300 bin kişiye hizmet vermeye çalışıyoruz. Cumartesi, Pazar ve bazen gece çalışıyoruz. Günde 350 ila 400 ton çöp. Her gün topladığımız miktar. Onları bir yere koymalarına izin ver Onları talep edeceğiz. 34 kilometre sahil şeridimiz var. Elbette Marmara Ereğlisi’nin çok eski bir tarihi ve birçok tarihi yeri var. ”

1 MİLYON KİŞİ AKIN ETTİ

Öte yandan Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1 milyon kişinin Tekirdağ’ı ziyaret ettiği ve ekiplerin sahil boyunca 850 ton çöp topladığı belirtildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri sahil şeridinin bulunduğu alanları temizleyerek tatilcilerin bıraktığı çöpleri topladı.

Reklam Kurulu Ünlülere Ceza Yağdırdı

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türk Kızılay Lübnan’a İnsani Yardım Ekibi Gönderiyor!

En Popüler İlk 10 Linux Dağıtımı