Hayata Dair

Bazı İnsanlar Neden Aşık Olamaz

Bazı İnsanlar Neden Aşık Olamaz ? Günümüzde her insan her zaman doğru bir partner ile denk gelmeyebiliyor. Hele bazı insanlar var ki hiç aşık olmuyor. Peki bu insanlar için aşk nedir ? Neden aşık olmuyorlar? Böyle bir insan karşınıza çıktığında onun aşık olup olmadığını nasıl anlarsınız? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Bazı İnsanlar Neden Aşık Olamaz

İlişki olgusunu mükemmelleştirirler

Bu insanlar için ilişki olgusu okudukları kitaplar ya da izlediği romantik filmler kadar muhteşem olsun isterler. Bu tarz şeylerden etkilenen insanlar gerçek hayatta da böyle bir kişinin gelip onları bulmasını isterler. Fakat hiç bir zaman  gerçek böyle değildir. Bu kişiler gerçeklerle yüzleşince hayal kırıklığı kaçınılmaz olur. Her şeyden önce bilmeniz gereken karşınızdaki insan bir kitap veya film kahramanı değil. Mükemmel bir ilişki istiyor olsanız bile hayal dünyasında yaşamanın hiç bir anlamı yok. Gerçekçi olun ve çevrenizdeki ilişkileri inceleyin. Kimseye olmadığı bir karakterin anlamını yüklemeye gerek yok.

Kendilerine saygıları yoktur

Bir ilişki içinde olun ya da olmayın ama mutlaka kendinize karşı bir saygınız olsun. İnsanlar genelde kendisine saygı duyan insanlardan daha çok etkilenir. İlk önce kendinize daha sonra partnerinize saygı duymak  ilişkinin temelidir. Saygı duyulan her ilişki daha sağlam olur. Bu sadece romantik ilişkiler için  değil her türlü ikili ilişkiler için geçerlidir Bu yüzden öncelikle kendi potansiyelinizin farkına varmalısınız. Başarılarınıza, bilgi birikiminize güvenin ve saygı duymaya ilk önce kendinizden başlayın

Başkalarının özeline saygıları yoktur

Bir ilişki içindeyken partnerinizin de özel bir alanı olduğunu unutmayın. Hem sizin hem partnerinizin  kendine ait sınırları olması gerektiğine önem gösterin. Kendi özgür alanınıza nasıl müdahale edilmesini istemiyorsanız, partnerinizin de bu özgür alanına saygı duymalısınız.

İnsanları değiştirmeye çalışırlar

Her insan sizinle aynı düşüncede olamayabilir. Herkes sizinle aynı karakter ya da düşünce tarzına sahip değillerdir. Eğer partnerinizin bir davranışı sizi rahatsız ediyorsa bunu değiştirmeye çalışmayın. Partnerinizin düşüncesinden rahatsızsanız öncelikle ona bunu ona anlayabileceği şekilde söylemelisiniz. Partneriniz bu konu hakkında değişemeyeceğini söylüyorsa eğer ne onu zorlayabilirsiniz ne de ısrar edebilirsiniz. Bir insanı değiştirmeye çalışmak doğru bir hareket değildir ve  bu size her zaman kaybettirir.

Affedici değillerdir

Bu insanlar kolay kolay affeden insanlar değildir. Bazı hatalar oldukça büyük olabilir. Siz tabi ki yapılan hatayı illa affetmek zorunda değilsiniz. Güveniniz sarsılmış olabilir, bu sizi derinden etkilemiş olabilir ama her hata affedilmeyecek diye bir şey yoktur. Eğer gerçekten güzel ve özel bir ilişki yaşıyorsanız partneriniz bir şans hak ediyor olabilir. Bazen affetmek güzel bir duygu haline gelebilir.

Benmerkezcilerdir

Dünyanın merkezinde kendilerinin olduğunu düşünen insanlar oldukça fazladır. Bu kişiler bir  ilişki içindeyse partnerlerinin ihtiyaçlarını, isteklerini ya da hissettikleri şeylere önem vermezler. Sadece kendini düşünen insanlar ilişkilerinde her daim sorun yaşar. Hiç bir zaman da arzu ettikleri gibi bir ilişki yaşayamazlar.

Bir ilişki içinde olmaya hazır değillerdir

Bazen yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinizi bir süre dinlenmeye almalısınız. Hala eski ilişkinizi unutmamış olabilirsiniz. Yeni bir ilişki sürecinde aşık olamıyorsanız belki de bu ilişkiye hala hazır değilsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce biraz düşünmenizde fayda var. Eski ilişkinizde yapılan hataları gözden geçirebilirsiniz. Ne istediğinize dair kafanızda net bir şeyler oluşturabilirsiniz.

Aşk Ne Demek? Aşk Hakkında Herşey

 

İlgili Makaleler

19 Yorum

  1. Aşık olmak anlık bir şey. Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin, çok daha lezzetli olduğu bir an bu.
    K. K

  2. Güzel makaleydi söyle bisey de insanın aklına geliyor Tamam aşık olmak istoyorsun da peki sen aşık olunacak birimisin yani hazir misin sevmeye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu