in

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Dokuz Günlük Yasak. İşte Cevap.

bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Geçtiğimiz haftalarda alınan sokağa çıkma yasaklarının olumlu etkilerinin görülmesinden ötürü sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Korona virüsten dolayı alınan önlemler işe yarıyor olmalı ki, virüsten ölen insan sayısı her gün daha da azalmakta. Bu durumu baz alan yetkililer önlemleri arttırmaya devam ediyor. Peki 9 günlük bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Dokuz Gün Yasak var mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan uygulamalar işe yarıyor gibi gözüküyor. Bir kaç gündür ülkemizde koronavirüs yüzünden ölen insan sayısı düşüş göstermekte. Bu durumun sebebinin ise alınan önlemler olduğu düşünüyor. Özellikle sokağa çıkma yasağı getirilmesinden sonra vatandaşların hafta sonları piknik alanlarına ve deniz kenarlarına inmesi engellenmiş oldu.

Bilim Kurulu Tavsiye Verecek

Söz konusu karar ancak ve ancak Cumhurbaşkanı tarafından verilebiliyor. Bilim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tavsiyeler verdikten sonra, Erdoğan son kararı veriyor. Bayramda uygulanması düşünülen sokağa çıkma yasağını, Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi köşesine taşıdı. Selvi böyle bir kararın uygulanabileceğini ve bunun 18 Mayıs’ta yapılacak olan kritik Bakanlar Kurulu toplantısında karar verilebileceğini değerlendirdi.

Henüz Net Bir Karar Yok

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu sık sık açıklamalar yapsa da karar alma konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Bilim kurulu tavsiyelerini değerlendiren Cumhurbaşkanının Bakanlar Kurulu sonrası bu kararı vermesi bekleniyor. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

 

Türkiye’de Korona Virüs Tedavisi

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kedilerle ilgili ilginç bilgiler

Kedilerle İlgili İlginç Bilgiler

1 mayıs işçi bayramı nedir

1 Mayıs İşçi Bayramı Nedir? İşçi Bayramı Nasıl Başladı