Seyahat

Bavul Hazırlama İpuçları

Bavul hazırlama vakti yaklaşıyor! Tatile giderken en pratik ve hızlı şekilde bavulunuzu nasıl toplayacağınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz!

Bavul hazırlama vakti yaklaşıyor! Tatile giderken en pratik ve hızlı şekilde bavulunuzu nasıl toplayacağınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz!

Tatile çıkacaksınız ve bavul hazırlama konusunda kafanız mı karışık? Sahra Çölü’ne gidecekseniz yanınıza hasır bir şapka almadan olmaz değil mi? Ya da Yağmur Ormanları’nda egzotik bir tatile çıkacaksınız bir şemsiye ya da yağmur çizmesi mutlaka olmalı… Öncelikle bavulunuzda bulunması gereken temel şeylerden bahsetmek gerekiyor. Ehliyet, nüfus cüzdanı (kimlik), pasaport, sürekli kullandığınız ilaçlar, kredi kartları, banka kartları, şarj aletleri bu listenin başında gelenlerden…

Bavul hazırlama işi çoğumuza meşakkatli gelse de, işin püf noktalarını bildikten sonra kolaylıkla eşyalarınızı toparlayabilirsiniz. Kısa süreli bir tatile çıkacaksanız kabin boyutu bavul tercih edebilirsiniz. Uçak yolculuğunu tercih edecekseniz bu sayede valiz sırasına da girmenize gerek kalmayabilir. Eğer gideceğiniz tatil 1 haftayı geçiyorsa mutlaka büyük boy bavul seçmelisiniz.

Not: Seyahat sırasında bavullarınızın karışmaması için iletişim bilgilerinizin yer aldığı bavul etiketi, bavul kılıfı ya da kendinize özgü bir yöntem geliştirmeyi unutmayın!

Bavul hazırlama

Bavul hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta gereğinden fazla kıyafet almamak! Neticede tatile gidiyorsunuz ve o tatil elbet bir gün bitecek! Bu sebeple yeteri kadar kıyafet hazırlayıp, diğer yanınıza almanız gerekenleri de kolaylıkla bavulunuza sığdırabileceğinizi unutmayın. Tatilde her kıyafetinize en uyumlu ve rahatlık açısından en avantajlı ayakkabınızı yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.

Not: Bavulunuza koyacağınız kıyafetleri ince bir matematiksel hesapla katlamalı ve yerleştirmeli, ayakkabılarınızı ise kıyafetlerinizi yerleştirdikten sonraya bırakmalısınız. Bu şekilde bavul alanınızdan en üst seviyede yararlanabileceksiniz.

Bavul hazırlama

Seyahat sırasında başınıza gelebilecek her türlü kötü durum için önceden önleminizi almayı unutmayın. Sinek sokmaları, küçük kesikler ya da yarıklar ve buna benzer durumlarda müdahalede bulunmanız için eczanelerde bulunan ilk yardım setlerinden mutlaka edinin.

Kişisel bakım eşyalarını yine tatil sürenize göre yanınıza almayı unutmayın. Tatile gideceğiniz yer belli ise havlu, fön makinesi, şampuan, saç kremi gibi şeylerin olup olmadığını sormanız boş yere ağırlık yapmanızın önüne geçecektir. Gideceğiniz yer bu hizmetleri sunmuyorsa bakım eşyalarının seyahat boylarını tercih edebilirsiniz.

Not: Fotoğraf makinesi, laptop, tablet ya da diğer önemli ve kırılabilecek eşyalarınızı bavul yerine el ya da sırt çantanızda taşımalısınız.

Bavul hazırlama

Eğer yurtdışı seyahati planlıyorsanız ve yabancı diliniz yoksa yanınıza gideceğiniz destinasyona ait bir harita ve gideceğiniz ülkenin konuştuğu dile ait bir konuşma kılavuzunu da yanınıza almayı unutmayın. Bu sayede kriz anına dönüşebilecek durumların da kolaylıkla önüne geçmiş olacaksınız.

Gideceğiniz yere henüz karar vermediyseniz “Dünyanın En Maceralı Seyahat Noktaları” yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Benim bavullarım çok ağır oluyor, hep fazla eşya alıyorum sanırım önerileri dikkate almam lazım artık :)

  2. küçük bi tavsiyede bende çorap ve çamayırlarınızı daha çok yer kazanmak için ayakkabılarınızın içine koyabilir siniz. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu