Astroloji

Başak Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Başak burcu ve sağlık yazımda sizlere Başak burcunun karşılaşması olası sağlık sorunları ve yaygın hastalıkları ile ilgili bilgiler verdim. 

Başak burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgelerimiz : İnce-kalın bağırsaklar, sinir sistemidir. 

-Karın bölgesi ve bel ağrıları, apandist, bel ve sinirler Başak burcu ile ilgilidir.

BAŞAK BURCU VE SAĞLIK

Vücutta sinir sistemi ve bağırsaklar Başak burcu tarafından yönetilir. Başak burcu insanının genelde tüm rahatsızlıklarının başı stres ve sinirdir. Bu nedenle kendine çok daha fazla dikkat etmelidir. Yoğun tempolu günlerinin sonunda mutlaka kendini rahatlatacak bir şeyler yapması gerekir aksi takdirde günlerini gergin bir şekilde sonlandırırsa ertesi güne hastalıkla uyanabilir. Sağlık konusunda sıkıntılıdır. Yediklerine içtiklerine özen göstermezse sindirim problemi ile karşılaşır. Kuruntulu, titiz  ve geleneksel yapısı sebebiyle her şeyi kafasına takar ve hastalanır. Hastanelerde ve doktorlarda en sık karşılaşılan kişiler başak burçlarıdır. Çevresindeki kişileri mızmız ve kaprisli tavırları ile bezdirebilir. Doktorlar hastalıkla ilgili detaylı bilgi vermez ise onlara inanmaz ve dediklerini uygulamaz. Doktoruna inandığı sürece uyumlu bir hasta olur.

BAŞAK BURCU SAĞLIK SORUNLARI

Başak burcu insanı en küçük sıkıntıda bile sinir krizi geçirir. Sinir sistemini yöneten burç olduğu için hayatını sakin geçirmeye çalışmalıdır. Günlük rutinde yaşadığı en küçük sorunu bile büyütmekte ustadır. Baharatlı, ekşi, acı, yağlı ve asitli besinler tüketmemesi gerekir; çünkü midesi bu tarz yiyecekleri sindirmekte zorlanır. Günlük yaşantısını etkileyen kabızlık sorunu vardır.

BAŞAK BURCU HASTALIKLARI

Kabızlık, mide yanması, baş dönmesi ve sinir krizi Başak burcunun en sık karşılaştığı rahatsızlıklardır. Bu hastalıklarla karşılaşma sebebi olumsuzluğa açık bir yapısı olmasıdır. Zaman zaman olumlu olayları bile negatif enerjisi ile olumsuz bir olaya dönüştürebilir. Sonrasında ise bu tarz hastalıklarla uğraşır. Spor yaparak, yoga bilinci kazanarak vücudunu rahatlamaya çalışmalıdır. Kararsızlık onları en çok sinirlendiren etkenlerden biridir. Ne istediğini bilirse sinirlerini kontrol altında tutabilir. Baharatlı ve yağlı yiyecekleri tüketmemesi gerekir. Nişasta ve kahve bağırsaklarına iyi gelmez. Bol bol beyaz et, peynir, meyve, balık ve yoğurt tüketmelidir.

Başak Burcu Ve Aşk- Burçların Aşk Hayatı

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu