Astroloji

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine, Başak burcu kadını ve Başak burcu erkeğinin özelliklerine değindim.

Başak Burcu Hakkında

(23 Ağustos-22 Eylül)

Yönetici gezegeni; Merkür

Elementi; Toprak

Uğurlu sayıları; 5, 6

Uğurlu günü; Çarşamba

Uğurlu taşları; Mavi safir, mavi necef, mavi kristal, zebercet

Renkleri; Açık sarı, açık mavi, turkuaz

Bitkileri; Açelya, sarı menekşe, lavanta, zambak

Ağaçları Fındık, kayın, meşe

Kıymetli taşı; Koyu zafir

Kıymetli madeni; Civa

Karşıt burcu; Balık

Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  Boğa, Oğlak
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Oğlak
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa,Yengeç, Aslan, Başak, Oğlak ,Balık

Olumlu özellikleri

Temiz, dikkatli, analizci, esprili, iyi niyetli, zeki, dakik, pratik, dost canlısı, alçak gönüllü, çalışkan, dürüst

Olumsuz özellikleri

Aşırı titiz, geleneklere aşırı bağlı, meraklı, evhamlı, mükemmelliyetçi, eleştirel, takıntılı, işgüzar, ketum,

Genel Özellikleri

Başak burcu insanı akıllı, çalışkan ve pratiktir. Bilgiye önem verir. Yardım etmeyi sever. Dürüst ve doğrucudur. Bazı insanlara karşı mesafeli olabilir. Oldukça çalışkan olan Başakların işleri hayatlarında önemli bir yer tutar. Ayrıntıcı, dikkatli ve mükemmeliyetçidir. Ölçüp, biçip, tartmadan asla bir işe girmez. Karar aşamasında iyice düşünür, analiz eder, karşılaştırmalar yapar.Bu kadar detaycı olması Başak burcu insanını ayrıntıcı, takıntılı ve aşırı titiz gösterebilir. Kendisini kullandırtmayı sevmez, sınırlarını çizer ve “hayır” demesini iyi bilir. Tutumlululuğu bazen fazla abartıp cimri olabilir. Olumsuz durumları, hızlıca kavrar ve hemen düzeltmek için çabalar.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadınının mizah anlayışı gelişmiştir, arkadaş canlısıdır, çevresi tarafından sevilir. Çalışkan, azimli ve sorumluluk sahibidir. Bir işi başarabilmek için elinden ne geliyorsa yapar. Pratik olduğu için her soruna anında müdahale edebilir. Alıngan yapısı sebebiyle kolay incinebilir, kırıldıysa kolay affedemez. Kindar değildir ancak kolay unutamaz. Adaletli ve merhametlidir. İkili ilişkilerde seçici, sadık ve anlayışlıdır. Ancak bazen bencil olabilir.  Şefkatli ve sevecen bir erkekle uzun süren bir birliktelik kurabilir. Çocukları çok sever ve en iyi şekilde eğitir. Hayatı kontrol edebilirse kendini güvende hisseder. Duygu ile mantık arasında dengeli bir köprü kurabilir. Kendisi eleştirmeyi sevse de eleştirilmekten çok hoşlanmaz. Zaman zaman kuruntulu ve endişeli olabilir. Aşırı detaycı olduğundan Başak burcu kadınına bir şeyi beğendirmek hayli zor olabilir.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeğinin en belirgin özellikleri inatçı, detaycı, titiz, tutumlu ve mantıklı olmasıdır. Ayrıca çalışkan, detaycı ve hırslıdır. Başarı onun için çok önemlidir. Temkinli ve sabit fikirlidir. Sevecen, neşeli,samimi ve hoş mizacı ile genelde herkes tarafından sevilir. Bakımlı ve güzel görünmek onun için önemlidir. Eleştirel bir yapısı vardır. Biraz fazla açık sözlüdür. Aslında çevresindekileri kırmak istemez ama hoşuna gitmeyen şeyleri net olarak söyler ve zaman zaman kırıcı olabilir. Temizlik konusunda bazen aşırıya kaçacak kadar titiz olabilir. Problemlere çözüm bulma konusunda ustadır. İkili ilişkilerde kibarlığa ve nezakete önem verir. Aşık olmaktan korksa da, sevdi mi tam sever ve sadık olur. Karşı cinsle ilişkiden önce dost olabilmeyi tercih eder. Evlilik hayatında düşünceli ve saygılı bir eş, sorumluluk sahibi, iyi bir baba olabilir. Düzensizlik ve disiplinsizliği hiç sevmez. Birlikte oldukları kişilerin hayat düzenlerine karışma potansiyelleri olduğu için onlarla yaşamak biraz zor olabilir. Bu nedenle zaman zaman ilişkilerinde sorunlar çıkabilir.

Başak Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum saatinize göre yükselen burcunuza da bakmalısınız.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?

 

Sevgiyle…

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu