Astroloji

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Balık burcu kadını ve Balık burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Balık Burcu Hakkında

(19 Şubat  – 20 Mart  )

Yönetici gezegeni; Jüpiter/ Neptün

Elementi; Su

Niteliği; Değişken

Uğurlu sayıları; 2,6

Uğurlu günü; Cuma

Uğurlu taşları; İnci, Aquamarin 

Renkleri; Turkuaz, Nil yeşili

Çiçekleri; Nilüfer, fulya

Ağaçları; İncir, söğüt

Kıymetli madeni; Platin

Karşıt burcu; Başak

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Koç, Yengeç, Akrep, Balık
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Akrep
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, Boğa, Aslan, Yay, Balık, Yengeç

Olumlu özellikleri

Şefkatli, sempatik, hassas, anlayışlı, nazik, sezgisel, hayalci, merhametli, iyi niyetli, yardımsever, alçak gönüllü

Olumsuz özellikleri

İhmalkar, belirsiz, gizemli, kararsız, kolay vazgeçen, karamsar, çekingen, alıngan, kolay dağılan

Genel Özellikleri

Balık burcu ölümü, yeniden doğumu( reenkarnasyon) temsil eder. Balık burçları gizemli bir yapıya sahiptir.  Dışarıdan sakin gözükür, ancak içinde fırtınalar kopar. Hislerini kolay kolay dışarıya yansıtmaz, duygularını içinde yaşar. Derin bir duygu dünyasına sahiptir. Neye üzüldüğünü anlamak zordur. Bir anda patlama yaşayabilir. Renkli bir kişiliğe sahiptir. Hayal dünyası oldukça gelişmiştir. Bazı zamanlarda hayal ve gerçeği ayırt etmekte zorlanabilir. Ruh hali değişkendir. Ayrıntılara önem verir. Sanatı sever. Şiir, edebiyat ve resim konusunda yeteneklidir. Çok konuşur ama boş konuşmaz. Etkili konuştuğu için çevresindekilere kendisini dinletmeyi başarır. Hedef belirlemeyi sever ancak o hedefe yürümek için mücadele etmez. Kendine yakışanı bilir ve o şekilde giyinir. Eğlenceli ve farklı mizaca sahiptir. Genellikle psikolojik kökenli rahatsızlıklar geçirir.

Balık Burcu Kadını

Hırslıdır, tuttuğunu koparır, duygusal, romantik, sempatik ve iyi huyludur. Evine bağlı bir yapısı vardır. Kendini evinde huzurlu hisseder, rahatına önem verir. Sezgileri kuvvetlidir. Güzel olan her şeyi sever. Çekici, neşeli, enerjik, zarif ve hoş mizacı ile çevresinin dikkatini çeker, bu yüzden kendisiyle gurur duyar. İnce ruhlu ve sanata düşkündür. Kıskançtır, her konuda en önde olmak ister. Güzel giyinir, bakımlıdır. Aşka önem verir, derin duygulara sahiptir. Hayalindeki aşkı bulmak için uğraşır. Severse ve sevildiğine inanırsa sadık, fedakar ve tutkulu bir aşık olur. Sevdiği adamı sahiplenir. Evliliğe yatkındır, ailesine bağlı olur.

Balık Burcu Erkeği

Hayalci, nazik, iyimser ve uyumludur. Olaylar karşısında umursamaz tavırları vardır, bu nedenle fazla etkilenmez. Düzeni ve sorumlulukları sevmez. Özgür yaşamaktan hoşlanır. Pratik olması sebebiyle iş hayatında başarılıdır. Art niyetli olmadığı için insanlara kolay güvenir. Bir kadına aşık olabilmesi için önce hayran olması gerekir. Duygusal ve anlayışlıdır. Sevdiği kadını mutlu etmek için elinden geleni yapar, romantiktir. Güzelliğe önem verir, sanatçı ruhludur. Aşk onun için önemlidir, aradığı aşkı bulduğuna inanırsa evlenir, sadık bir eş olur, bulamazsa bulana kadar maceradan maceraya atılabilir. Kişiliğini ve derin duygularını anladığına emin olduğu kişi ile evlenip uzun yıllar mutlu yaşayabilir. Evlendiğinde ailesine düşkün, sadık ve düşünceli bir eş olur.

Balık Burcu Ve Cinsellik- Burçların Cinsel Hayatı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Annem tipik bir balık ve burcunun ozelliklerini taşıdığını şimdi daha iyi anladim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu