Kültür - Sanat

Bakış Açınızı Değiştirin – Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 4 Kitap

Hayatımızda sürekli iyi ya da kötü olaylar silsilesi gerçekleşiyor. Bunları da sahip olduğumuz bakış açısı ve olgunluğumuzla karşılıyor ya da atlatıyoruz. Peki bu bakış açısını bizlere kazandıran nedir? Bu sorunun birçok yanıtı olabilir. Ama bu bakış açısını kazandıran en büyük dostumuz kuşkusuz kitaplar… Bu konuda eksikliğiniz olduğunu düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere önereceğiniz bu 4 kitapla bakış açınızı değiştirin!

Sizlere önereceğiniz bu 4 kitapla bakış açınızı değiştirin!

Bazen duyarsınız, “bir kitap okudum, hayatım değişti” ya da “bir film izledim, hayata bakış açımı değiştirdi” diye. Bazen de bu kendimizin başına gelir. Bu kitaplar ya da filmler bizleri derinden sarsar, dünya üstünde, yaşadığınız zaman boyunca keşfetmediğiniz farklı bir yönü keşfedersiniz. Peki bu kitapların ya da filmlerin illa kişisel gelişim üzerine mi olması gerekir?

Bu yazımızda sizlerin hayatına bir noktadan giriş yapacak, sizleri sarsacak ve yeni keşifler, yeni bakış açılarını keşfetmenize yardımcı olacak dört kitaptan bahsettik. Umuyoruz ki sizler de bu kitapların müptelası olacaksınız.

Sol Ayağım – Christy BROWN

İrlandalı yazar Christy Brown tarafından yazılan ve dünyanın en iyi otobiyografik kitabı olduğu söylenen Sol Ayağım kitabı muhtemelen başucu kitabınız olacak. Okurken farkına varacaksınız ki, bu kitap aslında sadece bir hayat hikayesini anlatmıyor.

Beyin felci geçirmiş bir şekilde dünyaya gelen Christy, annesinin de desteğiyle hayata tutunur. Doktorların çok az ömür biçtiği kahramanımız Christy’nin ayağı ile A harfi yazmasıyla bu kitap ortaya çıktı…

Okurken sizleri motive edecek bu kitap, kişisel gelişim kitabı olarak da düşünülebilir.

bakış açınızı değiştirin

Büyük Umutlar – Charles DICKENS

Pip adındaki öksüz ve yetim bir çocuğun başından geçen olayların kaleme alındığı kitapta, minicik bir çocuğun hayata ve yaşamaya dair beslediği umutları derinden anlatıyor.

Charles Dickens tarafından yazılan bu kitabı okurken kendinizi Londra’nın eski sokaklarına götürecek sizleri… Muhteşem bir kurguyla sona bağlanan kitap, mutlaka kitaplığınızda olması gereken kitaplardan biri.

bakış açınızı değiştirin

Yabancı – Albert CAMUS

Ölüme meydan okuyan dünyaya yabancı, sessiz bir adam. Duygudan yoksun cümleler… Ne annesi ölürken ne de O’nu öldürecekleri zaman kılını bile kıpırdatmadı.

Kitabı okurken karamsarlığı iliklerinize kadar hissedecek, bu sayede hayatınızda yeni pencereler açmak isteyeceksiniz.

bakış açınızı değiştirin

İçimizdeki Şeytan – Sabahattin ALİ

Şu hayatta ne yaparsan yap, umudun ne kadar yüksek olursa olsun bazen elinden hiçbir şey gelmez! Bunu bir şekilde benimsemeli ve hayatımızı buna göre şekillendirmeliyiz.

İşte bu noktada devreye giren bu kitap, hayatın ölümcül darbelerine karşı sizleri hazırlamayı kendine görev edinmiş.

bakış açınızı değiştirin

“Dünya Edebiyatından Mutlaka Okunması Gereken 10 Kitap”

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sanırım içlerinden seçim yaparak sırayla okumam gereken bir andayım. Bizimle paylaşman mükemmel olmuş. Eline emeğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu