Moda

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları – Erkeklere Altın Değerinde Tüyolar

Kişisel bakımı yalnızca kadınlar mı yapar? Tabii ki hayır! Bakımlı erkeklere diyeceğimiz bir şey yok. Fakat aynaya nadiren bakan beylerdenseniz ya da aynaya baktığınızda gördüklerinizden hoşnut değilseniz bu haber sizlere göre. İşte bakımlı erkek olmanın yolları! Sizleri hemen aşağıya doğru alalım (:

Aynaya baktığınızda gördüklerinizden hoşnut değilseniz bu haber sizlere göre. İşte bakımlı erkek olmanın yolları!

Altın değerinde tüyolara geçmeden önce sevgili beylere söylemek istediğimiz küçük bir-iki şey var. Nasıl hayalinizdeki kadında ya da hoşlandığınız kadın tiplerinde bakıma önem veriyorsanız lütfen sizler de kişisel bakımınıza önem ve özen gösteriniz! (:

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de bakımlı olmak fiziksel ve ruhsal açıdan iyi hissettiriyor. Unutmayın sevgili beyler; kişisel bakım yalnızca dış görünüş için değil, kendinizi sevebilmeniz ve özgüveninizin artması için de etkili bir faktör.

Cildinize Özen Gösterin

Bakımlı erkek olmanın yollarının ilk maddesi temiz bir ciltten geçiyor. Gün içinde cildiniz toz, kir ve dış etkenler sebebiyle kir ve bakterilerle savaşır. Bu savaşta siz beylere düşen en büyük görev de cilt temizliği. Gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda cilt tipinize uygun bakım ürünleriyle yüzünüzü temizlemeye sonrasında da nemlendirici özellikte bir kremle cilt temizliğinizi taçlandırmayı unutmayın. Nemlendirici sayesinde cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşacak, daha canlı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olacaksınız.

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları

Sakal Bakımı

Sakalsız yapamayan beyler, bu madde sizleri fazlasıyla ilgilendiriyor. Madem sakalsız yapamıyorsunuz, o halde onların bakımına da özen göstermelisiniz. Sakallarınızı nemlendirici özelliğe sahip bir yüz temizleme jeli ya da şampuanla yıkadığınız taktirde, cildinizin pul pul dökülmesinin önüne geçebilir, kepeklenmesini önleyebilirsiniz. Haftada 1 peeling yapmayı da ihmal etmeyin. Bu şekilde sakallarınız hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamaya devam edecek.

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları

Saç Kesimi

İşini yıllardır başarıyla yapan berberlere göre doğru saç kesiminin/tıraşın ilk kuralı, yüz şeklini doğru bir şekilde saptamak. Uzun bir yüz şekline sahip olan erkekler yanlarını daha da uzatabilir, yuvarlak yüz hatlarına sahip erkekler saçlarının yanlarını daha kısa kestirebilir, eğer sizi rahatsız edecek kadar geniş bir alnınız varsa da saçlarınızın ön kısmını uzun tutup alnınızı kapatabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı ve bakımı için onları çok fazla taramamaya özen gösterin. tarak seçiminde de metal ya da plastik uçlara sahip tarakları seçmemeye çalışın. Bu tarz taraklar saçlarınızın kırılmasına sebep olur. Banyo sonrasında erkeklere özel bakım setlerinden kullanmayı ihmal etmeyin.

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları

Ayakkabı Çorap İlişkisi

Bakımlı erkek olmanın yollarından ilk akla gelen üç maddeden sonra, biraz da detaylara girelim. Özellikle yaz aylarında çorap giymek, düşününce bile rahatsızlık hissi uyandırsa da ayakkabılarınızı çorap olmadan giymeyi aklınızdan geçirmeyin! Ayakkabı çorapsız giyildiğinde ortaya çıkan koku hem sizi hem de karşınızdaki insanları fazlaca rahatsız edecektir, aman dikkat! Çorapsız bir görünüm için babet çoraplarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kıyafet Seçiminde Dikkat

Kıyafet seçiminde mevsime ve hava sıcaklığına göre karar vermek şart. Çok sıcak havalarda %100 pamuklu, tiril tiril kıyafetler seçmelisiniz. Pamuklu yerine polyester bir kıyafet seçerseniz, sıcaklıkla birlikte iyice terlemeye ve ter kokmaya başlayacaksınız. Bu diğer mevsimler için de geçerli. Alışverişe çıktığınızda kıyafetleri, bulunduğunuz mevsimi düşünerek almanızı öneriyoruz.

DEV ANKET!

En Yakışıklı Hollywood Erkeklerini Seçiyoruz!

El-Ayak Bakımı

Bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız detaylara da önem vermeniz gerektiğini unutmayın. El ve ayaklarınıza nemlendirici ile her gün bakım yapmayı ihmal etmeyin. Topukları çatlamış bir ayak, sertleşmiş bir el hiçbir kadının hoşuna gitmez. Haftada bir yapacağınız peelingle de sizleri bütün gün taşıyan ayaklarınızı ve bütün işlerinizi yapmanızı sağlayan ellerinizi ödüllendirin. Küçük bir hatırlatma daha; tırnaklarınızı ve kenarlarındaki etleri temizlemeyi de unutmayın.

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları

Ağız Ve Diş Bakımı

Bakımlı erkek olmanın yollarından sonuncusuna geldi sıra… Ağız ve diş bakımı yalnızca kadınları etkilemek için değil, kendi sağlığınız açısından da çok önemli. Her gün dişlerinizi mutlaka fırçalamayı unutmayın. Fırçalamadan sonra kullanacağınız bir gargara ile diş bakımınızı tamamlayabilir, daha sağlıklı bir ağza sahip olabilirsiniz. Her öğün sonrası dişlerinizi bir diş ipi yardımı ile temizlemeyi unutmayın.

Bakımlı Erkek Olmanın Yolları

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Erkek bakımlı olmalı. Sabah kalktığında yüzünü yıka akşama kadar tertemiz mis işte. Şaka bir yana bir yaştan sonra daha dikkatli oluyor insan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu