Gündem

Bacakları Görünüyor Diye Tutuklandı. İşten Atıldı.

Bacakları görünüyor diye tutuklandı bu da yetmedi işten kovuldu. Hindu kadının sosyal medya da paylaştığı fotoğrafta bacakları gözüküyor diye tutuklandı. Shall we? okurları yine gündemi en sıcak haberlerle takip ediyor.

Bacakları Görünüyor Diye Tutuklandı. İşten Atıldı.

Hindistan’da yaşayan kadın aktivist Rehana Fathima sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafta bacakları gözükmesi sebebiyle tutuklandı. Polisler fotoğrafın yayınlanmasının ardından Rehana Fathima’yı göz altına aldı. Mahkemeye çıkan Fathima, Hindu dinine uygun davranışlar sergilemediği için tutuklandı.

Paylaştığı Fotoğraf Ne Yazık ki Özgürlüğüne Mal Oldu

Hindistan’ın Hinduların yaşadığı Kochi bölgesinde bulunan Rehana Fathima bir süredür adet gören kadınların tapınaklara girmesini yasaklayan kuralın yanlış olduğunu savunuyor ve bu konuyla ilgili mücadele veriyordu. Böyle bir durumun doğal bir şey olduğunu ve ibadetini etkilememesi gerektiğini düşünüyordu. Bu aktivist hareketleri onu göz önüne çıkarmıştı. Bu durumun ardından sosyal medyada bacaklarının gözüktüğü bir fotoğraf paylaşınca tutuklanarak ceza evine götürüldü.

İşinden de Kovuldu

Sosyal medyada Bbcakları gözüktü diye cezaevine gönderilen Rehana Fathima’ya bir kötü haber de çalıştığı iş yerinden geldi. Çalıştığı iş yerinden aynı sebeplerle kovuldu. Rehana Fathima sadece hakkını savunduğu için bu duruma düşen binlerce onbinlerce insandan birisi.

 

Beyaz Hadise’ye Çıkma Teklif Etti mi?

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ATAM iyi ki varsın… sayende nelerle uğraşmaktan kurtulmuşuz. her gün şükrediyorum varlığına…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu