SON DAKİKA

Bacakları Görünüyor Diye Tutuklandı. İşten Atıldı.

sad
Bacakları Görünüyor Diye Tutuklandı. İşten Atıldı.

Bacakları görünüyor diye tutuklandı bu da yetmedi işten kovuldu. Hindu kadının sosyal medya da paylaştığı fotoğrafta bacakları gözüküyor diye tutuklandı. Shall we? okurları yine gündemi en sıcak haberlerle takip ediyor.

Bacakları Görünüyor Diye Tutuklandı. İşten Atıldı.

Hindistan’da yaşayan kadın aktivist Rehana Fathima sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafta bacakları gözükmesi sebebiyle tutuklandı. Polisler fotoğrafın yayınlanmasının ardından Rehana Fathima’yı göz altına aldı. Mahkemeye çıkan Fathima, Hindu dinine uygun davranışlar sergilemediği için tutuklandı.

Paylaştığı Fotoğraf Ne Yazık ki Özgürlüğüne Mal Oldu

Hindistan’ın Hinduların yaşadığı Kochi bölgesinde bulunan Rehana Fathima bir süredür adet gören kadınların tapınaklara girmesini yasaklayan kuralın yanlış olduğunu savunuyor ve bu konuyla ilgili mücadele veriyordu. Böyle bir durumun doğal bir şey olduğunu ve ibadetini etkilememesi gerektiğini düşünüyordu. Bu aktivist hareketleri onu göz önüne çıkarmıştı. Bu durumun ardından sosyal medyada bacaklarının gözüktüğü bir fotoğraf paylaşınca tutuklanarak ceza evine götürüldü.

İşinden de Kovuldu

Sosyal medyada Bbcakları gözüktü diye cezaevine gönderilen Rehana Fathima’ya bir kötü haber de çalıştığı iş yerinden geldi. Çalıştığı iş yerinden aynı sebeplerle kovuldu. Rehana Fathima sadece hakkını savunduğu için bu duruma düşen binlerce onbinlerce insandan birisi.

 

Beyaz Hadise’ye Çıkma Teklif Etti mi?

Yorumlar

2
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
basak1881seher35arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Şaka mı ya 🙁 hangi çağda yaşıyoruz

basak1881
Üye
basak1881

ATAM iyi ki varsın… sayende nelerle uğraşmaktan kurtulmuşuz. her gün şükrediyorum varlığına…

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Ağustos 2018, 12:38

Tarih Treniyle Yolculuk: Amerika Tarihi 2

Shall We? gruplarının, kıymetli üyelerinden sevgili dostumuz Turan Cevdet EKİNOĞLU‘nun kaleminden, Tarih Treniyle Yolculuk: Amerika Tarihi 2 yazısı sizlerle… Amerika Tarihi 1 yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. Tarih Treniyle Yolculuk: Amerika Tarihi 2 Merhaba sevgili ailem nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Girizgâhı kısa tutup hemen konuya dönmek istiyorum. Çünkü sizi sıkmak istemiyorum. Bu yazımda Amerika tarihine...

Devamını Görüntüle