in ,

Babalar Günü İle İlgili Öneriler

Babalar günü ile ilgili öneriler

Babalar günü evrensel bir gündür. Pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanır. Babalar günü bu yıl, 21 Haziran 2020 Pazar günü kutlanacak. Fatih Çalış bizler için yazdı. Babalar günü ile ilgili öneriler içeren yazısı için kendisine teşekkür ediyoruz. 

BABALAR GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

Her yıl olduğu gibi bu yıl da babalarımızı nasıl mutlu edeceğiz? Nasıl bir sürpriz yapabiliriz? gibi çılgın sorular kafanızı kurcalıyor değil mi ? Haydi o zaman haberimizde size birkaç ipucu verelim.

Babalarımızın bazıları sürpriz hediyelerden değil de ufak mektuplardan ve güzel sözlerden hoşlanır. Onlar için hediye önemli değildir, peki nasıl bir yazı hazırlayabiliriz? Benden size ufak birkaç ipucu gelsin, gerisi size kalmış sevgili okurlar.. 😊

  • “Sevgili babacığım, her zaman duygularımı ifade edemesem de varlığını hissettiğim her an mutlu olduğumu ve senin hayatta hep mutlu olmanı istediğimi bilmeni isterim. Sen benim için çok değerlisin. İyi ki varsın. İyi ki senin evladınım”

 

  • “Babacığım, dünyam, her şeyim ben şu hayatta şunu anladım: Nereye gidersem gideyim, nerede kalırsam kalayım, senin kollarından, senin yanından daha güvenli, daha huzurlu, daha mutlu; yüreğinden daha güzel, daha temiz, daha sıcak bir yer yok babacığım.  İyi ki varsın. Seni seviyorum. Sen benim dünyamsın”

ŞİİR ÖRNEĞİ VERMEDEN OLUR MU  HİÇ ?

Seninle birlikte en yüksek tepeler bile alçak artık,
İmkansız diye bir şey yok, eğer sen benim arkamdaysan,
Gökyüzü hep güneşli sanki benim canım babam.
Eğer sen benimleysen hiçbir yol o kadar da uzun değil sanki.
Sen benim canım babamsın, bir tanecik babamsın…
Babalar Günün kutlu olsun.
Seni çok seviyorum…

Bazı babalar da şiirden ve güzel sözlerden ziyade sürprizlerden ve ufak hediyelerden hoşlanıyor.

babalar günü öneriler

PEKİ BABAMIZA BU KUTLU GÜNDE NE ALABİLİRİZ ?

Kuşkusuz ki, kravat iğnesi, kol düğmesi, çorap ve kravat geliyor aklınıza değil mi ? Merak etmeyin kravat, gömlek gibi örnekler vermeyeceğim. Biliyorum babanızın gardrobu bunlar ile dolu 😊 Gelin hep birlikte bakalım ne gibi hediyeler alabiliriz.

Erkeklerin olmazsa olmaz en önemli aksesuarlarından birisi de saattir. Özellikle dakik bir babanız var ise ve saati yok ise bu hediye önerisi sizin için biçilmez bir kaftandır. Erkeklerin önemli aksesuarlarının başında olan saatten sonra çekici, hoş ve kaliteli bir parfüm de alınabilecek anlamlı hediyelerden sayılabilir. Babanızın daha güzel kokmasını istiyorsanız ve babanıza kendini daha değerli hissettirmek istiyorsanız, size verdiğim bu ikinci önerimi değerlendirebilirsiniz. Diyelim ki babanız bir kitap kurdu birbirinden güzel 3  kitap önerisi ile karşınızdayım.

1-)  PAUL REABURN – BABA OLMAK

2-) PROF. DR. SEFA SAYGILI – BABA OLMA SANATI

3-) DR. SHEFALİ TSABARY – BİLİNÇLİ ANNE BABA

PEKİ BENİM BABAM BUNLARIN HİÇBİRİSİNDEN HOŞLANMAZ VEYA DAHA ÖNCE HEPSİNİ YAPTIM DER İSENİZ;

Bunların yanı sıra babanızı sevdiği çeşitli aktivitelere götürebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz süreçte dışarıda farklı aktiviteler yapmak biraz riskli olabilir tabii ki. O yüzden şöyle bir öneri yapabilirim. Mesela babanızı babalar gününde sakin sessiz bir deniz kenarına götürebilirsiniz. Sosyal mesafenizi koruyarak, maskenizi de takmak koşuluyla hayata dair sohbetler edebilir, denizi seyrederek hayallerinizi babanızla paylaşabilirsiniz. Ya da sahilde birlikte yürüyüş yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz.

FATİH ÇALIŞ

Babalar günü ile ilgili öneriler yazımızın sonuna geldik dilerseniz aşağıdaki linki tıklayarak sorumluluk duygusu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Sorumluluk Duygusu Nasıl Kazandırılır?

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yurt dışından ürün getirirken

Yurt Dışından Ürün Getirirken Vergi Ödemek Gerekir Mi?

akrep burcunun komik yönleri

Akrep Burcunun Komik Yönleri