Gündem

Ayşen Gruda Yoğun Bakımda

Yeşilçamın en değerli kadın oyuncularından olan Ayşen Gruda, şiddetli mide arısı şikayeti ile kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.

74 Yaşındaki Oyuncu Yoğun Bakımda

Ünlü oyuncu Ayşen Gruda geçtiğimiz günlerde yoğun mide sancısı şikayeti ile Kağıthane’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonucunda yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarından dolayı tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım bölümüne yatırıldı. Doktorlar tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Ayşen Gruda Kimdir?

Ayşen Gruda Yoğun Bakımda

Çoğumuzu ‘İdealim yok, televizyon taksidi bitsin. İnşallah onu da alacağım.’ repliği ile güldüren Ayşen Gruda 1945 yılında İstanbul Yeşilköy’de bir köşkte dünyaya geldi. Oyunculuk yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy’deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken annesi tarafından keşfedildi. Lise çağında babasını kaybetmesi üzerine yetim kaldı. Tevfik Bilge Tiyatrosu’nda profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine başladı. 1962 yılında ilk oyunculuğunu bir vodvilde hizmetçi rolü ile gerçekleştirdi. Hababam Sınıfı, Tosun Paşa, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Neşeli Günler gibi birçok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı. 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı Pek Yakında adlı sinema filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Şirincan Çakıroğlu, Tülin Özen ile birlikte rol aldı.

 

Huawei Nova 4 Tanıtıldı!

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu