in ,

BayıldımBayıldım

Ayrıl Barış İlişkiler Sağlığınızı Etkiliyor

ayrıl barış

Ayrıl barış ilişkiler sağlığınızı kötü bir şekilde etkiliyor. Ruh sağlığınıza olumsuz olarak kötü   etkiler bırakıyor. Belki o anda yaşadığınız hisler doğrultusunda bunu anlamıyorsunuz ancak zamanla nasıl kötü etkiler bıraktığını kavrayabilirsiniz.

Ayrıl Barış İlişkiler Sağlığınızı Etkiliyor

Yapılan araştırmalar sürekli ayrılıp barışmanın iyi bir şey olmadığını ortaya koyuyor. Çiftlerin ruh sağlığı üzerinde çok zararlı etkilere sahip.

Günümüz ilişkilerinde ayrılıp barışmak oldukça fazla yaşanan bir durum. Gerek dizilerde gördüğümüz çiftler gerekse arkadaş veya akrabalarımızda gördüğümüz bu ayrılma ve barışmaya dayanan ilişkiler farketmeseniz bile sizleri etkiliyor.  Çiftleri ayırmayan kötü olayların onların ilişkisini daha da güçlendirdiğini sanabilirsiniz. Ancak bu düşünce yanılgıya düşmenize sebep oluyor.

Aslında gerçek olan şey ise ilişkileri öldürmeyen şey güçlendirmiyor. Hatta fazlaca kişileri süründürüyor. Missouri Üniversitesi’nde 500 yetişkin çift üzerinde yapılan bir araştırmada çiftlerin yüzde 60’ının sürekli ayrılıp barıştıkları ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra daha stabil bir ilişkisi olan çiftler birbirini daha iyi anlıyor. Ayrıca bu çiftleri kıyaslandıklarında çiftlerin arasında bağlılık ve iletişim eksikliği olduğu görülmüş. Ayrıca bu tarz “ayrıl-barış” ilişkilerin her iki tarafta da depresyona sebep olduğu görülmüş. Hatta anksiyete gibi psikolojik sorunlara yol açtığı da tespit edilmiş.

Araştırmalara göre ayrılıklar genellikle hararetli bir tartışma sonucu gerçekleşiyor.

Hatta o araştırmalarda görülmüş ki ihanetin ardından iki taraf da birbirinden kopamadığı için barışıyor. Artık buna hırs mı denir bilinmez.

İlişkiyi daha ciddiye alan taraf diğer tarafın ilişkiye zarar verecek olan davranışlarını hoş görebiliyor. Hatta bunu karşı tarafı kaybetme korkusu yaşadığı için tolere edebiliyor.

Ufak bir tartışmanın ardından tarafların birbirlerine olan güvenlerini sorgulaması aslında ilişki için ciddi bir problemdir. Karşı tarafa yetemediklerini düşünmeye başlarlar. Bu çelişki onları ayrılığa sürükleyebilir. Kıskançlıktan kaynaklanan endişe ve kavgalar da kişide depresyona sebep olabiliyor.

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu unutmayın. Mutsuzluk veren bir ilişkinin büyük zararlar verebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrılıp barışma üzerine kurulu ilişkilerde taraflar birbirleriyle anlaşamaz. Ancak barışmalarının nedeni birbirlerine karşı besledikleri cinsel tutku olabilir. Bu tarz ilişkiler duygusal ve fiziksel suistimale dayanan ilişkilerdir. Taraflar birbirinden ayrı kalamaz. Fakat beraber olduklarında birbirlerine kötü gelir.

Ayrıldığınız kişiyle tekrar bir araya gelme ihtimaliniz var mı? O zaman kendinize hatırlatmanız gereken tek bir şey var. O da o kişiyle daha once neden ayrıldığınız. Eğer ortada bir barışma ihtimali varsa her şeyi göz önünde bulundurun. İlk önceliğiniz eski sevgilinizle ilişkinizde nelerin yanlış gittiğini düşünmek olmalı. Aynı sorunları tekrar yaşayıp yaşamayacağınızı anlamalısınız.

Kırık bir kalp hiç iyileşmeyecekmiş gibi gelir. Ancak depresyon içinde boğulmamak ve özgüveninizi kaybetmemeniz gerekiyor. Bunun için kendinizi yeniden inşa etmeye odaklanmak zorundasınız. Duygularınızı asla inkar etmeyin. Hayatınızın kontrolü sadece sizin elinizde olmalı. Kendi değerinizi asla kaybetmeyin.

Burçlar Eski Sevgililerine Nasıl Davranır

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şİfa deposu çorbalar

Şifa Deposu Çorbalar

Kediniz ile yeni bir eve taşınma macerası

Kediniz İle Yeni Bir Eve Taşınma Macerası