Gündem

Ayla Filmi Güney Kore’de Vizyona Girecek!

Ayla filmi, 27 Ekim 2017 Tarihinde Türkiye’deki sinemalarda gösterime girmişti. Yapımcısı Mustafa USLU filmin yurt dışında gösterimi için bir çok kez başvuru yapmış ve sonuç alamamıştı. Bu kez istediği oldu ve Ayla filmi Güney Kore’de vizyona girecek. Ayla Filmi aynı zamanda Türkiye sinemalarında yeniden vizyonda: 15 Haziran 2018 tarihinde gösterime giren filmi izlemeyenler için büyük fırsat.

Ayla filmi katıldığı her festivalden ödülle dönmeyi başardı. Can Ulkay’ın yönetmenliğini yaptığı film, bir çok başarıya imza attı. 

 

Ayla Filminin Konusu

Gerçek bir olaydan yola çıkılarak yazılan senaryoda; 1950 yılında Kore Savaşı’na katılan Astsubay Süleyman Bey savaş alanında bulduğu küçük bir kızı himayesine alır ve ona Ayla ismini verir. Ayla, savaş alanında kaybolmuş ve ne yapacağını bilmez, korkmuş bir haldedir. Savaş süresince Ayla birliğin neşesi olur, askerler onu çok sever ve Süleyman Bey ile baba kız gibi olurlar. Aradan 15 ay geçer ve birliğin Türkiye’ye dönme zamanı gelir. Astsubay Süleyman, Ayla’yı yanında götürmek istese de Kore yasaları buna izin vermez. Ayla Kore ülkesinin kanunları gereğince yetimhaneye sevk edilir. Astsubay, manevi kızı olan Ayla ile yıllar sonra bile olsa yeniden görüşmek üzere sözleşirler. Yıllar ikisinin görüşmesine izin verecek mi?

 

Filmin Künyesi

Filmin gösterim tarihi: 27 Ekim 2017 (2s 4dk)
Filmin yeniden gösterim tarihi: 15 Haziran 2018
Yönetmen: Can ULKAY
Konu: Dram ve Savaş Filmi
Ülke: Türkiye
Yapımcı: Mustafa USLU
Senaryo: Yiğit GÜRALP
Besteci: Fahir ATAKOĞLU
Görüntü Yönetmeni:  Jean Paul Seresin
Sanat Yönetmeni: Fırat Yünlüel
Oyuncular: Ali ATAY, İsmail HACIOĞLU, Çetin TEKİNDOR, Kim SOEL, Kyung-Jin LEE, Murat YILDIRIM, Taner BİRSEL, Damla SÖNMEZ, Altan ERKEKLİ, Erkan PETEKKAYA, Meral ÇETİNKAYA, Duygu YETİŞ, İlber GÜRTUNCA, Mehmet ESEN, Mine TEBER

Ayla Filmi Yeniden Vizyonda!

27 Ekim 2017 tarihinde gösterime girip, güzel bir izleyici kitlesi yakalayan film 15 Haziran 2018 tarihinde yeniden gösterime girdi. Filmi izleyemediğiniz için üzülüyorsanız, fırsat yeniden ayağınıza geldi. Kore’de yayınlanıp ülkemizi temsil edecek bol ödüllü bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Ayla Filmi ABD’den 8 Ödül Aldı!

 

Katıldığı tüm festivallerden ödülle dönen film, 28 Mayıs 2018 tarihinde 51.’si düzenlenen WorldFest Houston Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Yabancı Film” ödülünü almayı başardı. Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen; Uluslararası Asya Film Festivali, 29. Palm Springs Uluslararası Film Festivali, 24. Sedona Uluslararası Film Festivali, Richmond Uluslararası Film Festivali ve WorldFest Houston Film Festivalinden de ödül alınca, ABD’den aldığı ödül sayısı toplamda 8 oldu.

Kadın Kahramanlarımız İle İlgili Yazımız Burada

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Uzun süre etkisinden çıkamadığım bir filmdi gerçekten :( tekrar vizyona girmiş olması harika yine gideceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu