SON DAKİKA

Avrupa’da Gezilecek En Ucuz Şehirler

Avrupa’da Gezilecek En Ucuz Şehirler

Önümüz bayram, hem de yaz ayları. Bayramda evde durmasak keşke, bir yerlere gitsek, ama şimdi ekonomiyi sarsmayacak tatili nerden bulacağım diyenler, Avrupa’da Gezilecek En Ucuz Şehirler yazımız size fikir verebilir. Elinizde bulunması gereken en önemli şey Schengen vizeniz. Gerisini uygun fiyatlarla halledebilirsiniz.

Avrupa’da Gezilecek En Ucuz Şehirler Listesi

Sofya, Bulgaristan

Kapı komşumuz olan Bulgaristan’ın başkenti Sofya, son yıllarda gezilebilecek en ekonomik şehirlerin arasındaki yerini koruyor. Kente gelenlerin uğradığı ilk nokta Alexander Nevsky Katedrali’nin yer aldığı meydan. Roma ve Osmanlı’dan kalan yapıları görmek pek hoş. Yerel parası Leva olan kentte günlük harcamanız 25 Dolar’ın altıında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Belgrad, Sırbistan

Tuna ve Sava nehirlerinin birleşim yerinde kurulu olan bu güzel kentin kalesi, meydanları, Sovyet ve Sırp mimarisini görmek, bu yapıları gezmek çok keyifli. Aynı zamanda Belgrad, gece hayatı ile de pek meşhur. Günlük harcamanız 25 – 30 Dolar arasında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Kiev, Ukrayna

Avrupa’nın en çok turist alan şehirlerinden olan Kiev’in gece hayatı, Sovyet esintisi olan Avrupa kültürünü görebileceğiniz mekanlar, müzeler, şehir hayatı… Bu şehirde çok keyifli zaman geçireceksiniz. Yerel parası Grivna olan kentte günlük harcamanız 30 Dolar civarında olacaktır. Bağımsızlık Meydanı ya da orijinal adıyla Maidan Nezalezhnosti ve  Aziz Sofya Katedrali ‘ni  görmeden gelmeyin. Günlük harcamanız 30 Dolar civarında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Krakow, Polonya

Polonya’nın en çok ziyaret edilen kenti, başkenti Varşova değil, Krakow. Varşova’yı da çok beğeneceksiniz lakin Krakow’u görenler, burayı daha çok beğeniyor. Sokaklarında gezerken mimarisine hayran kalacağınız yapılardan başka, gece hayatı ile de çok ün yapan, yerel parası Zloti olan kentte günlük harcamanız 25 Dolar civarında olacaktır. Budin Kalesi ve Balıkçı Tabyası’nı görmeyi ihmal etmeyin. Günlük harcamanız 25 Dolar civarında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Bratislava, Slovakya

Diğer Avrupa başkentlerine göre daha küçük olan Bratislava’yı günübirlik olarak Viyana’dan 2 saat sürecek tren yolculuğu ile ya da 1 gece konaklama ile gezebilirsiniz. Eski kentin sokaklarında yürüyüş yapıp Bratislava Kalesi ve St Martin Katedrali’ni gezebilirsiniz. Günlük harcamanız 30 – 35 Dolar arasında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Prag, Çekoslovakya

Orta Avrupa’nın kutsal üçlemesi; Budapeşte, Viyana, Prag üçlemesinin ve Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinin başında gelen Prag, özellikle bira severler için bir cennet!… Eski şehir meydanındaki cafelerde oturup etrafa bakmak bile çok keyifli, Eski Belediye Sarayı ve Astronomik Saat’i görmeyi kesinlikle unutmayın… Diğer şehirlere nispeten biraz daha pahalı olan Prag’da günlük harcamanız 40 Dolar civarında olacaktır.

Avrupa'da Ekonomik Gezi Yapılabilecek Ülkeler

Marmaris Gezilecek Yerler

Başlıklar: ,

Yorumlar

5
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
dishylyongalatasarayNlnOrytatlicadiseher35arslanEnesdilben Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Enesdilben
Üye

Bayramda çalışmak gibi bir gerçekte var

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Yine en sevdiğim köşe yine süper anlatmışsınız :))
Ama çalışıyoruz yav

tatlicadi
Editor

Bize tatil yasak 🙁

NlnOry
Editor

Listede yer alan şehirlerden Belgrad a gittim. Sofya da ise 1 yıla yakın yaşadım Herkese de tavsiye ederim .

dishylyongalatasaray
Üye
dishylyongalatasaray

Sadece Prag’a gitme fırsatım oldu inşallah hepsine giderim. Kaleminize sağlık merakla okudum.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Nisan 2018, 13:05

Budapeşte’de Gezilecek Yerler

Budapeşte: Bir şehre aşık olmak… Macaristan’ın başkenti ve Berlin’den sonra Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olan Budapeşte, bir çok gezginin ve turistin favori şehri. Bizzat benim de gidip gördüğüm şehir gerçekten de anlatıldığı kadar dillere destan. Bu yazıda sizlere Budapeşte’de gezmeniz gereken bazı yerlerden bahsedeceğim. Budapeşte’yi hem gündüz hem gece...

Devamını Görüntüle