Seyahat

Avrupa Şehirleri Rehberi

 

Avrupa şehirleri, tatil yapmak isteyen herkesin göz bebeği olmuştur. Bu listede Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz en güzel şehirleri bulabilirsiniz. Bu içeriği siz Shall We okuyucuları için özel olarak hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Avrupa Şehirleri: Viyana, Avusturya

Avusturya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Viyana, dünyada klasik müzik kültürü ve entelektüel yapısı ile bilinmektedir. Schonbrunn’da metaforik deneyimi yaşamak için karşınızdaki bu sanatsal ve kibar manzaraya birkaç dakika ayırabilirsiniz. Şehrin Sachertorte adı verilen özel çikolatalı kekini de tatmayı unutmayın.

Avrupa Şehirleri: Barselona, İspanya

Barselona; sahilleri, dağlarla çevrili olması ve uzun tarihi ile bilinmektedir. Barselona’da Katalan tarihinin izlerini ve sokak sanatının güzelliğini bir arada görebilirsiniz. Barcelona’nın Sagra de Familia ve Gaudi imzalı diğer eserlerini görmek için gidebilirsiniz. Barcelona’da Katalan ve İspanyol mutfağının sunduğu 40 çeşit yemeği yiyerek kendinize bir ziyafet çekebilirsiniz.

Avrupa Şehirleri: Floransa, İtalya

Rönesans’ın doğduğu yer olarak kabul edilen Floransa gerçek kozmopolit işçiliği, tarihi, sanatı ve mimarisi ile tüm turistleri etkilemeyi başarıyor. Floransa’da ne yaparsanız yapın fakat panino al lampredotto’de bir sandviç yemeden Floransa’yı terk etmeyin. Ayrıca Floransa tatiliniz boyunca Duomo, Galleria dell’Accademia ve Ponte Vecchio gibi tarihi eserleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Brugge, Belçika

Orta Çağ’dan kalan parke taşları sayesinde Brugge size tarihin içinden gelmiş bir şehir izlenimi veriyor. Mikelanjelo’nun ünlü Madonna ve Çocuk heykelini görmek için Our Lady kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Şehirin orta yerindeki pazarın eşsiz görüntüsünün tadını çıkarmak için bir bistroda oturmayı deneyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Chez Albert’da bir waffle yemeyi de unutmayın.

Paris, Fransa

Paris gerçekten muhteşem bir yer ve bu yüzden hiçbir açıklamaya ihtiyacı yok. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Pompidou Merkezi ziyaret edilmesi gereken en önemli yerler arasındadır. Paris, dünyadaki en güzel şehir olarak öne çıkmaktadır. Luxemburg bahçelerinde sevdiklerinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Estonya

Sokak şarkıları ve Orta Çağ mühendisliği ile bilinen bir ülke Estonya. Eski Sovyet ülkelerinden biri olan Estonya, komşusu Finlandiya’ya göre daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkıyor. Estonya gibi küçük Baltık ülkeleri, aksiyon dolu aktiviteleri ile göze çarpıyor. Büyüleyici taşra kasabalarını keşfedip, orman patikalarının keyfini sürebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra 14. Yüzyıldan kalma kiliselere bakıp hayran kalabilirsiniz. Kışın ortasında kayak yapan Estonyalılara da katılabilirsiniz.

Roma, İtalya

Roma’da Pantheon ve Kolezyum gibi Roma İmparatorluğu’na ait birçok kalıntı bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu’ndan kalan bu kalıntılar ve Vatikan’ın size sunduğu manevi hava sayesinde Roma’da çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Settimio al Pellegrino’da şansınızı deneyip  Caffe Sant’Eustachio’da bir fincan kahve içebilirsiniz.

Budapeşte, Macaristan

16. Ve 17. Yüzyıllardan kalan bir şehir olan Budapeşte’de Spa kültürünü ve Nouveau mimarisini deneyimleyebilirsiniz. Muhteşem bir Tuna nehri manzarası için, Szechenyi Zincir köprüsünde veya Peşte kıyısında yürüyebilirsiniz. Ayrıca geleneksel Macar mutfağının bir parçası olan Macar gulaşı da denemeden Budapeşte’den ayrılmamalısınız.

Lizbon, Portekiz

Lizbon’de güneşli sahilleri ve organik ürünlerin bulunduğu pazarları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Principe Real Gardens’a giderek tarihi ağaçların keyfini çıkarabilir sonrasında manzaraya karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Lizbon hayvanat bahçesine bir gününüzü ayırarak bugüne kadar hiç görmediğiniz hayvanları görebilirsiniz.

Paris Gezi Rehberi – Paris Gezilecek Yerler

 

 

 

 

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Henüz hiç birine gidememiş olsam da hayranlıkla bakıyorum gerçekten. Umarım bir gün gidebilirim :)

  2. Ya italyayı gördüm gitti içim cidden en cok orayı merak ediyorum tarihi yerleri statları, okurken bile insan gitmiş gibi oluyo güzel yerleri secmissiniz…

  3. Hiçbirine gidemesem de hayranlıkla araştırıp resimlerine gezilebilecek yerlerine bakmaya çalışıyorum. Güzel bir anlatım olmuş

  4. Yazılan yerlerin bir çoğuna gittim, Portekiz veya İspanya merak uyandırıyor bende. Corona bi bitse de bavulumu toz altından çıkara bilsem yeniden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu