Gündem

Atlas Jetten Hakaret Eden Kadına Kınama Geldi. O Personel Konuştu

Atlas Jetten hakaret eden o kadına kınama geldi. 2 gün önce İstanbul Havalimanından Bodrum-Milas’a gidecek Atlas jet uçağı rötar yapına bir kadın yer çalışanı personele hakaretler yağdırmıştı. Yaşanan olayın ardından ismi Tuğçe olduğu öğrenilen çalışan personel daha sonra şikayetçi oldu. Bunun üzerine Gaziosman Paşa Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medyada gündem olan hakaret yağdıran o yolcu kadın için soruşturma başlattı.

Atlas Jetten Hakaret Eden O Kadına Kınama Geldi

Atlas Jet, dün çalışanına hakaret eden kadının sosyal medyada görüntülerinin çıkmasının ardından gerekli işlemleri yapacaklarını kamuoyuna duyurdu. Yaptığı açıklamayı twitter üzerinden duyuran Atlas Jet şöyle bir yazı beyan etti. İnsani değerleri herşeyin üzerinde tutan bir havayolu olarak yer hizmetinde çalışan personelimize yapılan bu üzücü saldırıyı şiddetle kıynıyoruz açıklamasını yaptı.

atlas-jetten-hakaret-eden-o-kadına-kınama-geldi

Yer Hizmetlerinde Çalışan Personelden Açıklama Geldi

Adını sonradan öğrendiğim Fatma Funda Esenç isimli kadın,M. Ü. isimli çalışan diğer görevli arkadaşımın olduğu masaya eliyle vurarak “Gecikme ekrana gelmedi müdürünüzü arayın” dedi.
Tuğçe S. adlı çalışan personelin ifadesi şu yöndeydi  bu ilk gerilimden sonra çalışma arkadaşı ile birlikte yolculara yönelik uçağın geldiğini ancak hava yolu şirketi tarafından gecikme yazdırılmadığı için uçağın hareket saati ile ilgili olarak net bilgi veremeyeceklerini anlattı.
KAZANDIĞINIZ PARA HARAM
Yer çalışanı personel Tuğçe S. sözlerine şöyle devam etti. “O esnada hakaret eden kadınında ayakta duran yolcular arasında olduğunu, beni yanına çağırdı oturacak yer olmadığını ve çok yorulduğunu söyledi. Ben de kendisine oturması için yer ayarlayacağımı söyledim, diğer ayakta bulunan yolcularımızın sorularına cevap verip görev yaptığım masaya oturdum. Masama oturur oturmaz ismi geçen yolcu kadın bana dönerek  ‘O yaptığınız işler etek giyerek olmuyor. Sizin gibiler uçağa gittiğinde ne yaptığı belli değil. Hiçbir şey olmamış gibi orada beklemeye devam ediyorsun. Hiçbir şey yaptığınız yok, sizin gibi kişilerin kazandığı para haram para. Yaptıklarınızın hepsi yakınlarınızdan, çoluğunuzdan çocuğunuzdan tek tek çıksın” dedi. “Bende hanımefendiye dönerek böyle konuşmaması gerektiğini söyleyip uygun bir dille uyardım” dedi

Hakaretlerine Devam Etti

“Ben hanımefendiyi güler yüzle ve uygun bir şekilde uyardığım halde bu sefer bana dönerek ,Koca k.çını büyüteceğine birazcık aklını çalıştır’ şeklinde hakaretlerine devam etti. Ben de bunun üzerine hakaret eden kadına yaklaşarak diğer yolcularımızın rahatsız olmaması adına düzgün konuşması için rica ettim. Hakaret eden kadın yine susmayarak tekrardan bana ‘Düzgün konuşmayacağım. Bir saat bekliyorum. Koca k.çını büyütene kadar aklını çalıştır’ şeklinde hakaretine devam etti. O an bende kendisini uyarmak üzere yanına gidip ‘Ne diyorsun sen’ diye yaklaştığımda bu sefer de o kişinin ‘Hop hop hop… Temas yok. Ben senin gibi çingenelerle temas etmiyorum. deyip hakaretlerine sokak süprüntüsü’ şeklinde devam etti.”
O gün moralim ve psikolojim bozulduğu için işime devam edemedim. “Ben Fatma Funda E. isimli kişiden tüm o kalabalık ve yolcuların önünde beni aşağıladığından, hakaret ettiğinden ve onurumu kırdığından dolayı şikayetçi ve davacıyım” dedi. Yer hizmetleri personeli olarak çalışan Tuğçe S. geçen bu olayda tanık olan kişilerin isimlerini verdi.
Yer hizmetleri görevi yapan Tuğçe S.nin avukatı Görkem Gökçe ise yapılan bu eylemle ilgili şöyle bir mesaj paylaştı.  “İstanbul Havalimanı’nda  Atlas Jet Havayollarında yer hizmetleri görevinde çalışan müvekkilimize yönelik kamuoyunda da haklı olarak yankı uyandıran hakaret fiili ile ilgili gereken yasal yollara bugün başvurduk ve sürecin takipçisi olacağız” dedi.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. tabiki kimsenin kimseye hakaret etme lüksü olamaz ama dürüst olmak gerekirse bazı havalanı firma çalışanlarının üslûpları bahsettikleri gibi nezaket içeren olmuyor, konuşurken insanın suratına bile bakmayan kişileri o koltuğu oturtup iletişim kurdurmaya çalışmasın. Herkes çileden çıktığında sakin kalamıyor ve kabalaşabiliyor ne yazıkki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu