Gündem

Atiye Dizisi Gündeme Bomba Gibi Düştü

Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Civan Canova gibi ünlü isimlerin yer aldığı Atiye dizisi gündeme bomba gibi düştü. Şengül Boybaş’ın “Dünya’nın Uyanışı” isimli kitabından esinlenerek hayata geçirilen dizinin konusu şöyle:

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU

Genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sürdürdüğü mutlu bir yaşamı vardır. Bir gün en eski tapınaklardan biri olan Göbeklitepe’ye bir ziyaret gerçekleştirir. Bu ziyaretin ardından hayatı tamamen değişmeye başlar. Göbeklitepe’de araştırmalar yapan Erhan adındaki arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğunu fark eder. Atiye bu gizemli durumu çözmek için uğraşmaya başlar. Bu antik tapınakta geçmişi ile bir bağlantı olduğuna inanır. Geçmişin kapıları aralandıkça, geçmişle gelecek, gelecekle şimdi, şimdi ile gerçeklik ve ruhani boyut arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

GÖBEKLİTEPE NEREDE?

Şanlıurfa şehir merkezinin 15 km kuzeydoğusunda Örencik köyü yakınlardadır.

2019 Göbeklitepe Yılı Oldu

ATİYE İLK BÖLÜM NE ZAMAN YAYINLANDI?

Atiye dizisi 27 Aralık 2019’da seyirci ile buluştu. Ancak asıl patlamayı 2020’ye girince yaptı. 8 bölümlük ilk sezon çekimleri biten ve Netflix’de yayınlanan dizinin ikinci sezonu olacak mı? 2. sezon ne zaman başlayacak? gibi sorular bu aralar en çok merak edilenler arasında.

ATİYE DİZİSİ NE ANLATMAK İSTİYOR?

Fantastik bir dizi olsa da dizide verilmek istenen manevi mesajlar var. Atiye karakteri kitabın yazarına göre bir mesaj taşıyıcı. Maddiyata köle olmuş günümüz dünyasında korkularla yüzleşmemiz ve iyi olarak kalmamızın bir sembolü Atiye.

BEREN SAAT DİZİDEKİ PERFORMANSI İLE BEĞENİ TOPLUYOR

Oyuncu kadrosu özenle seçilmiş. Hepsi de gerçekten oldukça başarılı. Dizideki diyaloglar da doğal ve özgün. İlk sezon çekimlerine 2019 mart ayında başlanmış ve İstanbul, Göbeklitepe ve Nemrut dağı gibi farklı bölgelerde çekimler gerçekleştirilmiş.

İKİNCİ SEZON İÇİN BEKLENTİ BÜYÜK

Dünya bu dizi ile Göbeklitepe’yi biraz daha fark edecek. Dizideki manevi mesajlar insanı gerçekten düşünmeye sevk ediyor. İkinci sezonda gizemin biraz daha açılması gerekiyor. İzleyiciyi ekrana kilitleyecek derinlikte olması da beklentiler arasında.

ATİYE DİZİSİ NEREDEN İZLENEBİLİR?

Türkiye’de yayın hakkı Netflix’de olan dizi yalnızca Netflix’ten izlenebiliyor.

ATİYE İKİNCİ SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ne yazık ki dizinin 2.sezon tarihi henüz belli değil. Fragmanı da daha yayınlanmadı. 2.sezon yayın tarihi çekimler bittiğinde Netflix tarafından açıklanacak.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Netflix bütçesi ile kaliteli Türk dizisi de çekilebileceğinin kanıtı olan, Türkiye’nin İstanbul’dan ibaret olmadığını tüm netflix izleyicisine anlatan dizi… Oyunculuk anlamında yer yer absürd bulduğum yerler olsa da güzel sürükleyici bi iştir. Emeği geçen herkesin eline sağlık…

  2. Cidden cok heyecanlı ve kadro harika.. Özellikle Mehmet günsür hayranı olarak adam her role girip hakkını veriyor.. Cok sürükleyici benım için bu onemli.. ve heyecanla bekliyorum

  3. Ben pek senaryoyu ve genel işleyişi beğenmedim, belki de yabancı dizilerin kurgularının ve ilerleyişlerindeki akıcılıktan dolayı. Spoiler vermek istemiyorum ama gene de Hakan Muhafız’dan çok daha iyiydi diyebilirim. Yavaş yavaş daha iyi olacaktır belki de :)

  4. Okuyunca fazlasıyla merak ettim, ilk fırsatta izleyeceğim. Fantastik sevmiyorum ama dizinin vermek istediği mesaj çok hoşuma gitti

  5. Gerçekten mükemmel bir dizi izlerken kendini içinde hissediyorsun dizinin ve devamını izlemek için can atıyorsun

  6. Gelen olumlu yorumlar üzerine izledim.gerçekten sürükleyici ve merak uyandırıcı bir diziydi.Kaldı ki oyuncu kadrosu sevdiğim başarılı oyunculardan oluşuyor.1. sezon çok ortada bitti merakla 2. sezonu bekliyorum

  7. İzlemeye fırsatım olmamıştı ama yazınız bende büyük merak uyandırdı. Hemen izleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu