in

YarıldımYarıldım

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

astral seyahat nasıl yapılır

Astral seyahat, astral vücudun, fiziksel vücudu terk edip astral düzlemde yolculuğa çıkmasıyla beden dışı bir tecrübe yaşanması manasına gelir. Genel olarak insanlar bunu ölmek üzere iken ya da hasta iken yaşarlar; fakat astral seyahati bilinçli olarak gerçekleştirmek de mümkündür. Yazımızda astral seyahat nasıl yapılır konusunu elimizden geldiği kadarıyla anlatmaya çalışacağız. Bu güzel yazısı için Hüseyin Yeğin’e teşekkür ederiz.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? – Hazırlık Aşaması

Sabah başla. Astral seyahati geceleyin, uyumadan önce yapmaktansa sabah erkenden, hâlen uykuluyken yap. Bazıları seyahat için lazım olan rahatlık ve farkındalığa gündoğumu sırasında daha kolay ulaşıldığını dile getirir. Yine de astral seyahat günün herhangi bir saatinde yapılabilir; yani kesin kurallar yoktur. Yapılacağı zaman tamamen tercih meselesidir; gereken güce sahip olunduğu hissedildiğinde seyahate çıkılabilir.

 

Doğru şartları yarat. Astral seyahat derin bir rahatlamışlık gerektirir; bundan dolayı evinde en rahat hissettiğin yer seçilmelidir. Yatağına yat, vücudunu ve zihnini gevşet.

 • Astral seyahati odada yalnız başına yapmak daha kolaydır. Genelde yatakta yalnız değilsen, astral seyahat için yatak odası dışında bir oda seç. Seyahati yapmanın en iyi zamanı yalnız olduğun zamandır. Ayrıca astral uçuş sırasında odaya kimsenin girmeyeceğinden de emin ol.
 • Perdeleri çek odayı elinden geldiğince karart. Ayrıca odada dikkatini dağıtacak ne kadar ses varsa ortadan kaldır. Dikkatini dağıtacak herhangi bir şey, gereken rahatlık düzenini bozabilir.

Uzan ve rahatla. Seçtiğin odada sırt üstü uzan. Gözlerini kapa ve zihnini, dikkatini dağıtacak tüm düşüncelerden temizle. Hislerine ve bedenine odaklan. Burada hedef bedenen zihnen tam bir rahatlamadır.

 • Kaslarını sık ve bırak. Başlangıcı ayak parmaklarınla yap ve yukarı doğru çık; başına doğru tek tek ilerle. Bittiğinde bütün kaslarının tamamiyle gevşemiş olduğundan emin ol.
 • Derin derin nefes al ver. Omuzlarında ve göğsünde baskı olmadığından emin ol; tamamen rahatla.
 • Beynini sadece nefes alıp vermeye odakla. Tüm endişelerinden arın ve zihnini ruhunun vücudundan ayrıldığını düşünme. Yalnızca gevşe.

 

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Ruhu Bedenden Ayırmak

 

Hipnotik bir hâle ulaşma.

Vücudunun ve zihninin neredeyse uyku haline geçmesine izin ver; ama sakın bilincini tamamen kaybetme. Uyanıklık ile uyku arasında olmak yani hipnotik bir vaziyette olmak astral seyahat için gereklidir. Bu vaziyete şu şekilde ulaşmak mümkün;

 • Gözlerin kapat ve zihninin, vücudunun bir bölümüne odaklanmasını sağla; parmağın , ayağın, kolun gibi
 • Vücudunun bu kısmına, gözlerini kapattığında bile zihninde tam olarak canlandırabilecek kadar odaklanman gerekir. Kafanda bunun dışında hiç bir düşünce kalmayana dek buna devam et
 • Vücudunun bu kısmını sıkmak için zihnini kullan; ancak burada amaç fiziksel olarak hareket ettirmek değil. Parmaklarının kıvrılıp, açılıp kapandığının kafanda canlandırabilene kadar hayal etmeye devam et.
 • Şimdi de vücudunun geri kalan kısmına odaklan. Yalnızca zihnini kullan ve ellerini, kollarını ve kafanı oynat. Vücudunun tamamını yalnızca zihninle hareket ettirebilene kadar odaklanma durumunu bozma.

Bir titreşim hâline gir.

Astrale çıkan birçok kişi, ruh bedenden ayrılmaya hazırlanırken farklı frekans dalgalarından oluşan titreşimler hissettiğini ifade eder. Bu seni korkutmasın; zira korku şu ana kadar yaptığın tüm hazırlıkları boşa çıkarabilir. Bunun yerine kendini titreşimlerin eline bırakmak en doğrusudur.

 

Ruhunu Bedeninden Ayırmak İçin Zihnini Kullan.

 • Şimdi yattığın odayı tamamen zihninde canlandır. Zihnini kullanarak ayağa kalk ve etrafına bak. Odanın içinde yürü, ardına dön ve yataktaki bedenine bak.
 • Eğer vücuduna bulunduğun odanın başka bir tarafından bakıyor gibi ve bilincin artık vücudundan ayrıymış gibi hissediyorsan deneyimin başarılı olmuştur.
 • Kimileri için bunu başarmak bir hayli deneme gerektirse de kimileri çok kolay yapar. Yalnız durum ne olursa olsun yeteri kadar deneme yaptıktan sonra illaki başarıya ulaşırsınız. Vücudunu bedeninden ayırmakta zorlanırsan önce bacağını ya da kolunu ayırmayı dene bunu başardıktan sonra vücudunda komple ayırıp odada yürümeye geçebilirsin.
 • Bedenine geri dön.Adına Gümüş Kordon da denen bir güçle vücudun ruhuna bağlıdır. Bu gücün ruhunu bedenine doğru yönlendirmesine müsaade et. Vücuduna yeniden gir. Parmaklarını oynat. Sadece zihnen değil vücudunu hareket ettir.

Yeşim Salkım, kendisine küfreden Murat Övüç’ün özrünü kabul etmedi

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yeşim salkım

Yeşim Salkım, kendisine küfreden Murat Övüç’ün özrünü kabul etmedi

Türk'ün Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

Türk’ün Zafer Bayramı Kutlu Olsun!