Sağlık

Aslan Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Aslan burcu ve sağlık yazımda sizlere Aslan burcunun karşılaşması olası sağlık sorunları ve yaygın hastalıkları ile ilgili bilgiler verdim. 

Aslan burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgelerimiz : kalp, sırt, omurgadır.

-Kalp hastalıkları, sırt ağrıları, omurga rahatsızlıkları, mikrobik salgınlar ve göğüs kafesi sorunları Aslan burcu ile ilgilidir.

ASLAN BURCU VE SAĞLIK

Aslan burcu kalp, sırt ve omurgayı yönetir. Bu nedenle Aslan burcu insanının en çok şikayeti olan bölgeler bunlardır. Enerjik olduğu ve hayatı dolu dolu yaşamayı sevdiği için dinlemeyi pek sevmez. Yoğun tempolu günlerin ardından kalbinde sıkışma olabilir. Ara sıra durulmayı ve sakinleşmeyi bilmesi gerekir. Sırt ağrısı çekmemek için oturma kalkma pozisyonlarına dikkat etmelidir. Sağlığına dikkat etmeye çalışır ancak doktora gitmeyi sevmez. Kontrollerini ihmal etmemelidir. Gözleri keskindir. Dikkatlidir ve ayrıntıları kolayca fark eder. Açık hava sporları ile uğraşırken, aşırı hareketlerden kaçınmalıdır. Hastalanmayı sevmez ve kendini güçsüz hissetmekten hoşlanmaz. Hastalanırsa son derece kaprisli bir hasta olur. Bünyesi sağlamdır, çabuk toparlanır. Cesur bir yapısı vardır ve sıklıkla kazaya uğrayabilir. Yüksek tansiyon hastalığına aday olabilir.

 ASLAN BURCU SAĞLIK SORUNLARI

Yoğun tempolu bir iş hayatı vardır. Genellikle bel ve sırt ağrılarından muzdariptir. Kendilerine dikkat etmezse ilerleyen yaşlarda ciddi kalp rahatsızlıkları yaşayabilir. Vücudu her ne kadar sağlıklı olsa da hastalık geldiğinde onu kolay kolay terk etmez. Hassas bir diş yapısı vardır, bu yüzden dişlerine dikkat etmelidir. Rutin diş temizliğine özen göstermezse diş eti çekilmesi problemi ile karşılaşabilir.

ASLAN BURCU HASTALIKLARI

Bel, omuz ağrısı, diş eti çekilmesi, kalp sancıları Aslan burcunun en sık karşılaştığı hastalıklardır. Hayatını biraz daha sakin yaşarsa bu rahatsızlıkların üstesinden gelebilir. Psikolojik rahatsızlıklara kolay yakalanmaz. Kendisini çok üzen bir süreç geçirirse kendisini kaybedebilir. Sakinleştirici etkiye sahip olduğu bilinen melisa veya papatya çayı gibi bitki çaylarını tüketmek sakinleşme konusunda onları rahatlatabilir. Vücut için gerekli olan mineral dengesini korumalıdır. A ve B vitamini eksikliği yaşamaması için iyot içeren kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç ,bezelye ve deniz ürünleri tüketmelidir. Klorofil içeren bitkileri ve her türlü yeşil sebzeyi mutlaka beslenme listesine almalıdır.

Aslan Burcu Ve Aşk- Burçların Aşk Hayatı

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu