Gündem

Askerlik Süresi Kısalıyor Mu? – Yeni Askerlik Sistemi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan son dakika haberi! Yapılan toplantıda askerlik süresi ile ilgili karara varıldı! Askerlik süresi kısalıyor!

Askerlik süresi kısalıyor!

Milli Savunma Bakanlığı’nda yapılan toplantıda askelik süresi ve kısaltılması ile ilgili görüşüldü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında toplanan ve TSK’nın tüm komuta kademesinin katıldığı toplantıda askerlik süresi ile ilgili karara varıldı. Yapılan toplantıda askerliğin süresinin kısaltılmasına karar verildi.

Peki, askerlik süresi ne kadara iniyor?

Hulusi Akar ve TSK’nın tüm komuta kademesinin katıldığı toplantıda, askerliğin süresinin 9 aya indirilmesi konuşuldu. Milli Savunma Bakanlığı’nın, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları ile birlikte yaptıkları toplantıya bakan yardımcıları da katıldı.

Askerlik süresi ve yeni askerlik sistemi gündemde

Yapılan toplantıda askerlik süresi ve yeni askerlik sistemi hakkında ayrıltılı görüşmeler gerçekleşti. Toplantı ile ilgili edinilen bilgilere göre kısa ve uzun dönem yapılan askerlik tek tip olacak. Askerliğin süresinin ise 9 aya indirilmesi ve bu sürenin 3 ayının da eğitimlerle geçeceği konuşuldu.

Bedelli Askerlik Dördüncü Celp Dönemi Ne Zaman?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu