in ,

Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

aşk acısından kurtulmanın yolları

Aşk acısından kurtulmanın yolları o kadar kolay olmasa bile imkansız değildir. İlişkiye başlarken hatta başlamadan o flört döneminde her şey çok güzeldir.  Peki ya bu ilişki bir gün sona erdiğinde ne olacak? Her şey gibi ilişkilerinde sonu gelebilir. Elinden gelen her şeyi yapmışsındır. Ancak bazı durumlarda ne yaparsan yap ilişkiler yürümeyebiliyor. Ayrılık durumu kişilerde büyük depresyona sebep olabiliyor. Hatta bazı duygu değişimlerine neden olabiliyor. İşte aşk acısını atlatmanın yolları.

Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

Onsuz olmak fikri bile seni deli mi ediyor? Ayrılık günü geldiğinde üzülmen oldukça normal. Bu yas süreci çoğu aşık kişilerinin yaşadığı bir dönemdir. Bu  aynı zamanda bir iyileşme sürecidir. Eğer bunu böyle düşünürsen kabullenmen daha kolay olacaktır.  Yas sürecin iyileşmene yardım eder. Bu süreç gerekli bir zaman bütünü.

Sonu nasıl biterse bitsin, yaşadığın ilişkiye saygı duyman gerekir. O kişiyi her haliyle kabullenmen oldukça önemli. Unutma ki hayatındaki keşkeler hiçbir şey değiştirmeyecek. Hatta tam tersi seni sadece daha fazla üzecek. Hem onu, hem kendini  hem de yaşamış olduğunuz ilişkinizi affetmelisin. Yaşadığın ayrılık sürecinide kabullenmelisin.

Ondan önce de bir  yaşantınız vardı. Onunla birlikte olmadan önceki hayatınızı hatırlayın. Ondan önce de vardın. Ondan sonra da olmaya devam edeceksin. O kişi sadece hayatının bir döneminde sana eşlik etti. Gelecekte sadece geçmişinden biri olarak kalacak bunu aklından çıkarma.

Aşk acısı çekerken yaptığımız en büyük hatalardan biri sorunu kendinde aramaktır. Hatta karşı tarafı tamamen suçsuz görüp, her şeyin sebebini kendimize yükleriz. Bu da ona geri dönmeyi istemeye sebeptir. Ona geri dönmeyi kolaylaştırmak için kendimizi kandırırız. Emin olun bu hatadır. Kendinizi sonradan küçük düşürmekten başka bir şey değildir.

En çok kendini sev. Ayrılmayı da ilişkiyi de kendin için iste. İlişki kadar,  ayrılık da sana bir şey katacak. Bu süreci iyi değerlendir.  Kendine bu sayede yeni yetenek ve hobiler kat. Kafanı meşgul tutmak sana çok iyi gelecek. Ayrıca bu dönemde kendini asla eve kapatma. Arkadaşlarınla olduğundan fazla sosyalleşmelisin. Herhangi bir romantik film izleme ya da seni bunalıma sokacak müziklerden dinlemekten kaçının. Hayat her şeye rağmen çok güzel bunu unutmamalısın.

Aşka Dair Her Şey

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

corona virüs hakkında önemli noktalar

Corona Virüs İle İlgili Dikkat Çeken Noktalar

balkabağı

Balkabağı Tarifleri