in

Aşk Acısından Kurtulmanın 4 Adımı

Aşk acısından kurtulmanın 4 adımı – ki gerçekten işe yarıyor – size ilaç gibi gelecek! Bu yöntemleri mutlaka denemelisin. Detaylar haberimizde!

Aşk acısından kurtulmanın 4 adımı – ki gerçekten işe yarıyor – size ilaç gibi gelecek! Bu yöntemleri mutlaka denemelisin.

Göğsün sıkışıyor, burnunun direği sızlıyor ve hayatla ilişiğini kestiğin uzun dalıp gitme dakikaları yaşıyorsun. Hayat artık eskisi gibi rengarenk görünmüyor, yapayalnız ve bir boşlukta ne yapacağını bilmez halde sallanıyormuşsun hissi ile uyanıyorsun…

O hem sevgilin, hem de bütün o ”acı – tatlı” anıları paylaştığın insandı ve artık hayatının bir parçası olmayacak. Bu canını çok yakıyor ve yokluğu ile nasıl mücadele edeceğini bilemiyorsun. Sudan çıkmış bir balık gibi çırpınıp duruyorsun…

Merak etme, bu geçecek.

Şimdi imkansız görünüyor sana ve onu yeniden kazanma ya da intikam planları yapıyorsun durmaksızın ama; Bu geçecek. Hayatın yeniden, olağan haline dönecek ve bir gün kendine ne kadar haksızlık ettiğini anlayacaksın. Bu süreçte ise, aşağıdaki adımları takip ederek, acıyı bertaraf etmeyi kolaylaştırabilirsin:

1. Kendine Zaman Ayır ve Olanları Sindirebilmek İçin Bir şans Tanı

Aşk Acısından Kurtulmanın 4 Adımı

Aşk acısından kurtulmanın 4 adımı dedik madem ilk kuraldan başlayalım… Kendine iyileşmek için zaman ver. Yatağa uykun gelmeden girme çünkü bu başını yastığa koyar koymaz düşünceler arasında boğulmana sebep olacaktır. En önemlisi: İyi beslen! Kendini aç bırakırsan otomatikmen daha gergin, daha negatif ve karamsarlığa yatkın olacaktır beynin. Çikolata ile aranı iyi tutmanın en doğru zamanı (tabi fazla kaçırırsan olacakları biliyorsun).

2. Canlandırıcı Müzikler İle Uzun Yürüyüşler Yap! Sinemaya Git, İhmal Ettiğin Arkadaşlarınla Görüş…

Yürümek hem fiziksel hem de ruhsal açıdan insanı iyileştiren bir eylemdir. Yürürken dinleyeceğin müzikleri seçerken, aklına eski sevgilini getirecek şarkıları listene eklemediğinden emin olmalısın. Bunun yanı sıra sinemaya gitmek ve ya uzun zamandır ilişkin yüzünden ihmal ettiğin arkadaşlarınla bağ kurmakta yine kendini bir zamanlar olduğu gibi ”yalnız ve güçlü” hissettirecektir. Fakat şarkı seçimi gibi, görüşeceğin arkadaşlarına da dikkat etmelisin. Sürekli negatif yorumlar yapan, ”ben sana söylemiştim” tipi arkadaşlar yerine; Seni neşelendirecek ve destekleyecek insanlar ile görüşmelisin. Aksi taktirde tamamen geri teper ve kötü hisseder hissetmez, eski sevgilini özlerken buluverirsin kendini.

3. Hazır Olmadan Sırf Yalnız Kalmamak İçin Yeniden Sevgili Arayışına Geçme!

Bu çok tehlikeli aşamada, sen farkında olmadan içinde bir yerlerde, mükemmel kişi ile bile karşılaşsan; Onu eski sevgilin ile kıyaslayıp duracak ve yaşadığınız her anı silikleştirecek bir parçan kulağına fısıldayıp duracak. Henüz yeni tanıştığınız için, onun yanındayken eski sevgilinin yanında olduğun kadar rahat hissetmeyeceksin. Dolayısıyla eski sevgilini özleyeceksin. O seni, eski sevgilin gibi iyi tanıyıp, her daim iyi ve hassas davranmayacak. Dolayısıyla yine eski sevgilini özleyeceksin. Bu kısır döngüde boğulmamak için 1. aşamaya dön ve önce kendine biraz zaman tanı.

4. Zamanla Kendini İyi Hissetsen De Hala Aklına Geliyor Olmasını Garipseme!

Aşk acısından kurtulmanın 4 adımı ve sonuncusu… İşte düşülen en büyük yanılgılardan bir tanesi de budur. Zaman ilerledikçe, onsuzluğa alışırken, yine de aklına geliyor oluşu, onu özlediğine delalet değil! Sadece birlikte zaman geçirdiğin, alıştığın, ve hayat düzeninde yer edinmiş biriydi o, ve ister istemez beynin otomatikmen günlük hayatında onun yokluğunu fark edip, sana hatırlatıyor. Ve elbette zaman zaman özleyebilirsin de, bu çok normal. Fakat; İşler yolunda gitseydi ve her şey güllük gülistanlık olsaydı zaten ilişkiniz devam ederdi. En az 1’inizin mutsuz olduğu bir ilişki, asla yürümezdi zaten. Ona da, kendine de yeni hayatlarınız için şans tanı. ”Beni özlesin, bana dönsün” diye saplantılı bir biçimde düşünmek yerine, belki de senin için çok daha faydalı ve tutkulu bir ilişkinin yolda olabileceğine odaklan. Belki de 1 yıl sonra birinin gözlerine aşk ile bakıyor ve her gün onu düşünüyor olarak uyanacaksın, kim bilir!

 

Sevgi ile kalın,

Her şey güzel olacak…

Özge Güner

Aşka Dair Her Şey! Bu Yazımızda Okumayı Unutmayın

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Yanılması Hakkında Bilmedikleriniz. İlginç Videolar ve Resimler

Akıllı Telefonunuz İçin En İyi 5 Fotoğraf Uygulaması