Sinema

Aşk 102 – Aşk 101 Dizisinin 2. Sezonu

Aşk 101 dizisi 24 Nisan’da Netflix platformunda yayınlanmıştı. Hem konusu hem oyuncuları ile kendinden sıkça söze ettiren dizinin büyük beğeni toplayan birinci sezonunun ardından merakla beklenen ikinci sezonu çok yakında yayınlanacak. Dizinin Aşk 101 olan ismi Aşk 102 olarak değişti.

AŞK 101 DİZİSİNİN KONUSUNU HATIRLAYALIM!

Dizi 1998 yılında geçiyor. Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmaya çalışan 17 yaşında bir grup isyankar gencin başlarından geçenler konu alınıyor. Sevdikleri öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek için türlü oyunlar çeviren çocuklar bu arada kendilerini aşkı keşfederken buluyor. Aşk 101’in ikinci sezonu Aşk 102’de bakalım çocukları nasıl maceralar bekliyor.

AŞK 101 NEDEN AŞK 102 OLDU?

Hikaye Meriç Acemi’ye ait. İlk sezon yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer beraber yapmıştı. Ay yapım tarafından hazırlanan Aşk 101 dizisinin ikinci sezon yönetmeni Gönenç Uyanık olacak. Başrollerde, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Alina Boz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, İpek Filiz Yazıcı ve Selahattin Paşalı var. Aşk 101 dizisinin isim değiştirmesi izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Bu değişikliğin aslında özel bir nedeni yok. Sadece ikinci sezon olması sebebiyle 101 yerine 102 yapılması uygun görüldü. Sonraki sezonlarda da isim muhtemelen 3. sezonda 103, 4. sezonda 104 olarak devam edecek. Alınan bilgilere göre, dizi sevildiği ve izlendiği sürece yeni bölümler ve yeni sezonlar da ekranlara gelecek.

AŞK 102 DİZİSİNE YENİ GELEN OYUNCULAR KİMLER?

Aşk 102 dizisine, Ece Yüksel katıldı. Ece Yüksel daha önce de bir çok dizide rol almış olan oldukça yetenekli bir isim. 1998 doğumlu olan Ece Yüksel artık Aşk 102 dizisinin kadrosuna dahil oldu. Ece Yüksel’in Osman karakterine hayat veren Selahattin Paşalı ile iyi bir ikili olacağı düşünülüyor. Dizide Alina Boz ve İpek Filiz Yazıcı’nın yetişkin hallerini Bade İşçil ve Tuba Ünsal canlandırıyor. Sinan karakterinin yetişkin halini ise Buğra Gülsoy’un canlandıracağı söyleniyor. Aşk 102 dizisinin çekimlerine başlandı ancak net olarak ikinci sezon tarihi henüz verilmedi. Aşk 102 çok yakında Netflix platformunda ekranlara gelecek. Tarih netleşince bilgi vereceğim. Beklemede kalın.

Netflix’in Türk yapımı dizilerinden Atiye’nin de yeni sezonu merakla bekleniyor. Atiye dizisi ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Atiye Dizisi Gündeme Bomba Gibi Düştü

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hiç izlemedim bunu ama senaryo cok tanıdık, ancak bu tip içerikler hep tutar müdavimleri takipte olucaktır, tabiki netfleks’i nereye kadar izleyebileceksek malum bitmeyen müdahaleler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu