SON DAKİKA

Asgari Ücret Tespit Görüşmeleri

cry
Asgari Ücret Tespit Görüşmeleri

Asgari Ücret Tespit Görüşmelerinde temsilciler arasında bulunan bir asgari ücretli çalışanın sözleri toplantı öncesinde olay oldu. Asgari ücretle çalışan Gülden Görmez çeşitli açıklamalarda bulundu.

Asgari Ücret Tespit Görüşmeleri

2019 yılı itibariyle ödenecek ücretin miktarını belirlemek için taraflar bu gün bir araya gelecekler. Yapılacak toplantı öncesinde temsilciler çeşitli açıklamalarda bulundu. Asgari ücretle çalışan bir kişi olan Gülden Görmez de temsilciler arasında. Gülden Görmez, yaptığı açıklamalarla yürekleri burktu.

“Nefes Alamıyoruz!”

Türk-İş temsilcilerinden Gülden Görmez mevcut ücretin geçinmek için yeterli olmadığına değinerek bu ücretle çalışan insanların nefes alamadıklarını belirtti. Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Görmez, alınan mevcut ücretle insanların geçinemediğini belirtti.

“Oğlum Lise 2’de Okulu Bıraktı”

İlk defa bu yıl asgari ücreti tespit çalışmalarında bir asgari ücretli çalışan bulunuyor. Yalova Üniversitesi’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Gülden Görmez de komisyonda. Görmez, iki çocuğundan birisinin Balıkesir’de üniversite öğrencisi olduğunu belirtti. Bir oğlunun ise geçim sıkıntısından dolayı liseyi ikinci sınıfta bırakmak zorunda kaldığını açıkladı. Görmez, maddi sıkıntıdan dolayı okul üniformasının yalnızca hırkasını alamadığını, okul yönetiminin bu konuda oğlunu sürekli uyardığını oğlunun ise gururunun incindiği için okulu bıraktığını belirtti.

Kredi Kartlarına Bağlı Bir Hayat

Gülden Görmez, aldığı toplam maaşın 1903 TL olduğunu ve bunun geçinmelerine yetmediğini belirtti. Bu nedenle mecburen kredi kartlarına bağımlı bir yaşantı içerisine girdiklerini belirten Gülden Görmez, aldığı paranın 850 lirasını kiraya verdiğini söyledi. Faturaları ve kirayı ödedikten sonra ise maaştan geriye yalnızca 300 liranın kaldığını söyleyen Görmez, daha insanca yaşayabilmeleri için maaşlarda artış yapılması gerektiğini belirtti.

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Açıklama Yaptı

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat da toplantı öncesinde açıklamalarda bulundu. Nazmi Irgat mevcut ücretin 1603 Tl olup bu ücretin yetersizliğine değindi. Ayrıca enflasyondan dolayı da her ay eksik ücret aldıklarını belirten Irgat, vergiler nedeniyle asgari ücretlinin net maaş miktarının sürekli eksildiğini belirtti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’ndan Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da toplantı öncesi açıklama yaptı. Zehra Zümrüt Selçuk 2019 yılı içerisinde güçlü bir ekonomik görünüm için çalışmaların devam edeceğini dile getirdi. Önceliklerinin istihdamı arttırmak olduğunu belirten Selçuk, yapılacak toplantılarda her kesimin memnun kalacağı bir ücretin belirleneceğine inandığını söyledi.

 

Suriyeliler Geri Dönüşe Başladı

Yorumlar

3
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
tatlicadiseher35arslandude9020 Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
dude9020
Üye
dude9020

Şimdi ise 2000 liraya çıkartıp bunu başarı olarak gösterecekler ama 2 sene öncenin 1000 lirasıyla eşit bir para artık maalesef..

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Ne kadar yapıp göz boyayacaklar ki 🙁

tatlicadi
Editor

Geçen sene 400 lira zam yaptılar bütün işverenler ağladı bakalım bu sene olacak

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Kasım 2018, 18:43

Magazin Dedikoduları. İşte Bu Haftanın Dedikoduları.

Magazin dedikoduları Shall we? okuyucularına dakika dakika olarak ulaşıyor. İşte bu haftanın birbirinden özel dedikoduları. Magazin Dedikoduları. İşte Bu Haftanın Dedikoduları. Selamlar sevgili Shall We? okurları. Bakalım bu hafta magazin dünyasında neler neler olmuş, dedikodu kazanında neler kaynamış. Nicole Kidman’dan Türkiye’ye övgü! Şaşırdık mı? Hayır… Kanal D Haber’e konuk olan...

Devamını Görüntüle