Gündem

Asgari Ücret İle İlgili Gelişmeler Var. Tüm Detaylar Bu Haberde.

Asgari ücret ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Milyonlarca asgari ücretli vatandaş komisyondan çıkacak karara odaklandı. Gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak toplantıya çevrilmiş durumda. Asgari ücret miktarının belirleneceği bu önemli toplanın önümüzdeki hafta içerisinde yapılması bekleniyor.

Asgari Ücret İle İlgili Yeni Gelişmeler Var.

Milyonlarca emeklinin beklediği haber çok yakında çıkacak gibi gözüküyor. Özellikle 2018 yılı içerisinde yaşanan dolar yükselmesinden sonra artan fiyatlar, hem üreticinin hem aracının hem de vatandaşın belini büktü. Dolarla birlikte fiyatların artması ne yazık ki dolar düştükten sonra fiyatların düşmesine sebep olmadı. Vatandaş uzun zaman sonra ilk defa Hamsi’yi kilosu 20 liradan aldı.

Komisyon Asgari Ücret İçin 3 Kez Toplandı Fakat Ortak Karar Çıkmadı

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Komisyon her yıl olduğu gibi bu yıl da tek seferde asgari ücret ile ilgili bir anlaşmaya varamadı. İşçi heyetine Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, işveren heyetine ise TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç’un başkanlık ettiği toplantıda, asgari ücretli işçi Gülden Görmez de komisyonda yer aldı.

İlk Kez Komisyona Bir İşçi Alındı

Asgari ücretin belirlenmesi için toplanan komisyona bu yıl ilk kez asgari ücretli bir işçi alındı. Yalova Üniversitesi’nde özel güvenlik olarak asgari ücretle çalışan Gülden Görmez, komisyona asgari ücretle geçinen birisi olarak fikirlerini sunmak için alındı. Dördüncüsü yapılacak toplantının bu hafta sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Detaylar için sitemizi takip etmeye devam edin.

 

En Güncel Haberler İçin Shall we? Size Yeter

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu