Hayata Dair

Aşçıların Örnek Sevgili Olduğunun 10 Göstergesi

Kadınların en büyük hayallerinden biridir aşçı bir sevgilisinin olması. Aşçılar için örnek sevgili betimlemesi yapmak pek yanlış olmaz sanıyoruz ki…

Aşçıların örnek sevgili olduklarının 10 göstergesini sizlerle paylaşalım  istedik. Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı grubundan çok değerli dostumuz Yunus Emre YILMAZ’ın yazısı sizlerle!

Yeme – içme ihtiyacı, hayatın her döneminde kesintisiz bir şekilde devam eder. Bu nedenle son zamanların en popüler meslekleri arasına girmiş olan aşçılık, dolgun maaş avantajları ve iş imkanlarının geniş olması sebebiyle birçok insanın ilgi alanına girmektedir. Lezzetli yemek yapmak, farklı ve özel bir sunumla yemeği sofraya koyabilmek için, mutlaka mutfakla ilgili olmak gerekiyor. El hünerleri ve lezzeti gelişmiş, yenilikleri seven ve takip eden, özellikle genç erkeklerin tercih ettiği aşçılık, kesinlikle peygamber sabrı gerektiren mesleklerden bir tanesi.

Peki çoğu kadının hayır diyemeyeceği, aşçı bir sevgili kulağınıza nasıl geliyor? Aslına bakarsanız bu sabır gerektiren meslekle uğraşan bir erkek, potansiyel iyi bir sevgili olacaktır. Aşçıların örnek sevgili olduğunun kanıtları şu şekilde sıralanabilir;

Mutfakta yardımcıdır;

Mesleği gereği oldukça düzenli ve yaratıcı olan aşçılar, romantik bir gecenin ardından harika bir kahvaltı sürprizi hazırlar. Şık bir sunumla yatağınıza gelen kahvaltı tepsisi, ona olan hayranlığınız artıracaktır.

Aşçılar tarz sahibidir;

Son yıllarda popülaritesi artan aşçılık, farklı erkeklerin tercihidir. Aşçıların, giyim ve konuşma tarzı kendine özeldir. Bu sebeple her girdikleri ortamda ilgiyi üzerlerine toplarlar.

Değişiklikten korkmazlar;

İş hayatında değişik lezzetlerin peşinden koşan aşçılar, her girdiği ortama uyum sağlama becerisine sahiptir. Bir aşçıyla beraberlik, boş vakitlerde bolca gezme, yeni kültürler tanıma şansı yaratır.

Aşçıların Örnek Sevgili Olduğunun 10 Göstergesi
Aşçıların Örnek Sevgili Olduğunun 10 Göstergesi

Yaşadığı şehirdeki en leziz mekânları bilir;

Birlikte hoş vakit geçirmek ve romantik bir akşam yemeği yemek istediğinizde, en leziz mekânlar şüphesiz yemek uzmanı aşçılardan sorulur.

Hasta olduğunuzda başınızdan ayrılmaz;

Aşçılar, yemeğin lezzeti kadar kalorisi ve besleyici değeri ile de yakından ilgilenir. Hasta olduğunuzda, hazırladığı leziz ve besleyici çorba çeşitleri sayesinde, kısa süre içinde iyileşmeniz mümkündür.

Aşçılar kadın ruhundan anlar;

İşi gereği ufak detaylara dikkat eden aşçılar, yaşadığı her anı önemseyen, her sözü derinlemesine ölçüp tartan kadın ruhundan çok iyi anlar.

Aşçı bir sevgili oldukça tertiplidir;

Erkeklerin aksine, kadınlar evde tertip ister. Her gün onlarca kişiye yemek sunumu yapan ve işi gereği düzenli olması gereken aşçılar, iyi bir ev arkadaşıdır. Evde olmadığınız zamanlarda, gözünüz arkada kalmaz.

Birçok çalışanı vardır uyum sağlamayı bilir;

Yemek pişirmek ve sunum yapmak, ekip işidir. Kalabalık bir ekip ile çalışan aşçılar, zamanla olgunlaşır.

Aşçılık eğitimi ağırdır, çabuk pes etmez;

Son birkaç yılda yaşanan günübirlik ilişkilerin aksine, aşçılar sadık bir sevgilidir. Sizi kaybetmemek için her türlü çılgınlığı yapabilir.

Bütün gün yorulan aşçılar, boş vakitlerinde eğlenmeyi sever;

Aşçı bir sevgiliniz olduğunda, işten arta kalan vakitleri eğlenmeye ayırmanız şarttır. Zaten eğlence sektöründe çalışan aşçılar, arkadaş çevresi sayesinde harika vakit geçirmenizi garanti eder.

Dünyanın En İyi ve En Yetenekli Aşçıları

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu