Hayata Dair

Artık Babalar da Emzirebilecek – Japonlar Bunu da Yaptı!

Ebeveyn olmak zordur. Hele ki bu olağanüstü olay ilk defa başınıza geliyorsa… Yenidoğan bebeklerin ne istediği, neden ağladığı v.s. gibi durumlarda genelde panik olunur. Acaba biy yeri mi acıyor ya da karnı mı acıktı gibi sorular sorar dururuz… Bu zorlu dönemlerde ebeveynler kişisel bakımlarını, uyku ya da yemek düzenlerini, sosyal hayatlarını bir kenara bırakırlar. Günümüz babaları ise bu konuda annelere daha çok destek verir oldu. Biz kadınları ve anneleri daha da sevindirecek olan haber ise Japonya’dan geldi. Japonya’da üretilen bir emzirme aparatı ile birlikte artık babalar da emzirebilecek!

Artık Babalar da Emzirebilecek! Japonlar Bunu da Yaptı!

Günümüz babaları artık tüm yükü annenin omuzlarına yıkmak yerine onlara destek veriyorlar. Bu konuda en büyük destek kuşkusuz bebeğin bakım işleri. Bebeğin yıkanması, altını temizlemesi derken ilginç bir ürün tüm anneleri sevindirdi! sorumluluklarını eşit bir şekilde bölerek birbirine destek çıkan ebeveynler artık emzirme konusunda da birlikte adım atabilecekler.

Bebekleriyle özel bir bağ kurmak isteyen babalara

Bu yıl Dentsu firması tarafından tanıtılan ve üretime geçen, babaların da emzirebilmesine olanak sağlayan cihazın satışları başladı. Bebekleriyle daha küçük yaşlardan itibaren daha yakından ilgilenip, daha sıkı bir bağ kurmak isteyen babaların yardımına koşan bu cihazla bebeklerini emzirebilmeleri artık çok kolay!

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Anne ve Bebek İlişkisinde Babanın Desteği

Giyilebilir süt deposu

Bu ilgi çekici cihaz, kadın göğsü şeklinde bir süt deposu. Göğüs şeklinde olan bu cihazın meme ucu, bebeğin sütü daha rahat emebilmesi için silikondan yapılmış. Cihaz aynı zamanda bebeğin içtiği süt miktarını akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz bir uygulamaya da kaydediyor.

Artık Babalar da Emzirebilecek
Artık Babalar da Emzirebilecek

Süt soğudu mu? Hiç sorun değil!

Bebekleriyle daha yakından ilgilenmek isteyen ve onlarda daha sıkı bir bağa sahip olmak isteyen babaların yardımına koşan bu cihaz sayesinde bebekler rahatlıkla sütlerini içebiliyor. İçilen süt miktarını cep telefonlarındaki bir uygulamaya aktaran sensörlere sahip olan bu cihaz, sütü ısıtma özelliğine de sahip.

Artık Babalar da Emzirebilecek emzirme cihazı

Çocuk doktorları ve bebek hemşirelerinin deneyimlerinden yola çıkılarak üretilen bu cihaz ne zaman ülkemizde satılmaya başlanır bilmiyoruz fakat enteresan tepkilerin de geleceği aşikar…

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Müthiş buluş. Çocuğa bakmak sadece kadının görevi değildir. Böyle böyle anlaşılır belki bu.

  2. Bir anne olarak bu duygunun nasıl bir şey olduğunu bildiğim için :) erkek emzirirken bunu yaşamayacağından eksik kalan bir şeyler olacak ama iş gücünde eşitlik söz konusu olacak :)

  3. Aslında süt sağma makinaları var ee tabi japonların bir bildiği de vardır güzel bir fikir ama :)

  4. Deniz atını sorgulayip kizanlar var :D buna “helal olsun yapariz yahu” diyeceklerini sanmiyorum

  5. Anne kokusu diye birşey var arkadaş mevzu sadece o pozisyonda emzirmek değil ki, hissetmek, kokusunu almak Ama “al şu çocuğu emzir, karnı acıktı”cıların sayısı azalabilir tabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu