in

MMORPG Nedir, En İyi MMORPG Oyunları Hangileridir?

MMORPG Nedir En iyi MMORPG Oyunları

MMORPG nedir, en iyi MMORPG oyunları hangileridir? Oyun oynamayı seviyor musunuz? O halde tam olarak doğru yerdesiniz! Arkadaşlarınız ile sıkılmadan oynayacağınız MMORPG oyunlar, günlük yaşamınızdaki kafa karışıklıklarını dağıtmanıza ve göz el koordinasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olur.

MMORPG Nedir, En İyi MMORPG Oyunları Hangileridir?

RGP, Role Playing Game anlamına gelir. Bu da Rol Yapma Oyunudur aslında. MMO kısmına gelirsek eğer Massively Multiplayer Online yani devasa büyük nitelikle çoklu oyunculu çevrim içi oyunlar kategorisidir. Hem rol yapma deneyimi hem de dünyanın dört bir yanından oyunlarla oynayabileceğimiz oyunlar MMORGP‘dir.

Knight Online

Tüm Türkiye tarihinde en uzun süre oynanan ve en uzun soluklu oyun olarak bilgisayarlarımıza yerleşen free to play oyunlardan biridir.
2000 başlarından günümüze kadar bu oyundan esinlenilerek yüzlerce oyun yapılıp benzerleri tasarlandıysa bu oyun kadar Türkiye’de hiçbir oyun bu kadar yüksek sayılarda üyeye sahip olmamıştır. Piyasaya sürüldüğü dönemlerden bu yana kullanıcılarına sunduğu grafik, oyun motoru ve oynanışı ile yaşattığı heyecan nedeniyle çıkışından bu yana büyük ses getirmiştir. Bu oyun için büyük yatırımlar yapılmış ancak günümüzde sadece oyunu oynayan bir avuç insan kalmıştır.

Black Desert Online

Basit MMORPG Oyunları

Bir MMORPG oyunundan tüm beklenenleri veriyor. Black Desert Online, gerek maden gerek crafting konularında ileri seviyelerde olan bir oyun. Birçok oyundan beklenenden de öte grafiklere sahip. Ayrıca parkur sistemi farklılığı ile bütün benzer oyunların çok ötesine geçiyor. Türkiye serverlarını yeni açmış olan bu oyun, türkçe seçeneğine sahip olup oynamak isteyenler için müthiş bir fırsat sunuyor.

Blade And Soul

MMORPG Nedir

Kore menşeli olan bu action oyunu, iyi derecede grafik ve tasarımı ile ileri derecede ilgiyi üzerine çekiyor gibi görünüyor. Piyasaya çıkış döneminden bu yana bir çok MMORPG oyunundan çok fazla üyeye ulaşmıştır. Aksiyon oyunu seven biri olarak “Devil May Cry”vari bir oyun gibi geldi hep bana. Bu sebeple bu oyun hakkındaki ilk eksi puanım fazla abartılmış oyun mekaniği olarak görüyorum. Oyunun grafik ve tasarımı bazı oyun severlerin çok hoşuna gideceğine eminim.  Lol’ün -15 yaş seviyesinden sıkılıp bu gibi oyunlara gelerek vakit geçiren çok oyuncu olmuştur.

Tera Online

En iyi MMORPG Oyunları

Nontarget oyunların başında gelen Tera Online, farklılık gösteren harita çeşitliliği ve grafikleri ile PVP’si en iyi olan oyunlardan biridir. 7 farklı ırk seçeneği olan oyunun, hedef seçme yön seçme gibi hareketleri yok. Tamamen kombolar ile oyunumuzu oynuyoruz. Bütün oyunun konsepti bununla yapılmış ve buna göre tasarlanmış görünüyor. Genel olarak Tera online güzel bir oyun ve MMO sevenlerin en az bir kez denemesini tavsiye ederim.

Aion Online

MMORPG Oyunları

Aion Online, bu zamana kadar olan MMORPG oyunlar arasında en çok dikkatimi çeken şeyi yaparak oyunda uçma imkanı verdi. Baya kanatları olan ve uçan bir karaktere sahip oluyorsunuz. Sahip olduğu grafikler ileri derecede gelişmiş ve heyecanı had safhada tutmayı başarmış oyunlardan biridir. Geniş binek yelpazesi ve oyundaki diğer birçok özelliği ile MMORPG’ler listesinde adı geçmeyi hakeden oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdilik incelemelerde bulunduğum oyunlar bu kadar 🙂 Yeni oyunlar inceledikçe ve fikirler edindikçe yazmaya devam edeceğim 🙂

Playstation Plus Yeni Dönem Oyunları Duyuruldu!

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kontak lens nedir nasıl kullanılır

Kontak Lens Nedir, Nasıl Kullanılır?

13 nisan cuma günü vizyona girecek filmler

13 Nisan Cuma Günü Vizyona Girecek Olan Filmler