in

ARK: Genesis – Expansion Pack Yayınlandı!

Ark genesis

ark giriş

})(jQuery);

2017 Ağustos ayından bu yana oyun ile ilgisini hiç kesmeyen geliştirici ekibi, geçtiğimiz günlerde de DLC olarak çıkarttıkları yeni Ark: Genesis haritası ile ilgili bir video paylaştı.

ARK: SURVIVAL EVOLVED

Gelmiş geçmiş en iyi açık dünya oyunları arasına adını yazdırmış bu oyun kendini geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. Günlük ortalama 60 bin oyuncuya ev sahipliği yapan ARK:Survival hikayesinin devamı olan Genesis haritası ile sevenlerini tekrar büyüledi.

ark genesis

YENİ DİNOZORLAR VAR!

Önceki haritalarda sınırlı sayıda dinozor getiren ekip bu haritada resmen oyunu baştan yazmış. Hastalıklı bir çağ teması olan Extinction haritasından sonra Genesis de yapısı gereği teknolojik bir çağ üzerinde geçiyor. Öyle ki yeni silahlar ve eşyalar tamamen teknolojik!

HİKAYE BİTİYOR MU?

Ark:Survival ne kadar açık dünya ve eski çağ bir oyun olarak gözükse de aslında aynı The Forest gibi bir hikayesi var. İsterseniz sadece eşya oluşturmak için canavar kesebilir ve haritaya, grafiklere doyabilir, isterseniz canavar keserek en büyük canavara gelip diğer haritaya geçmeye hazırlanabilirsiniz. İlk haritanın güncellenmiş sonunda aslında eski bir çağda olmadıklarını ve başka güçler tarafından buraya kapatıldıklarını fark eden oyuncular onları kapatanlara meydan okuyup zorlukları aşmaya çalışıyorlardı ama meydan okumaları onları kurtarmak yerine başka haritalara hapsetti. Her haritanın farklı canavarları ve farklı sonları olmaya başladıkça yeni haritaların gelmesini iple çeker oldular. Yapımcı ekip bu işi cidden çok iyi yapıyor olsa gerek oyun günlük oyuncu giriş çıkış sıralamasında ilk 10 sıralamasından asla düşmedi. En yakın kategori olarak bilinen Rust oyunu ile bile aralarında büyük oyuncu sayısı farkı var! Açıkçası konular bu kadar ilerlemişken oyunun sonu olacak mı? olursa da nasıl olacak? çok merak ediyoruz.

ARK:SURVIVAL EVOLVED NASIL OYNANIR?

ARK:SURVIVAL EVOLVED oynamak istiyorsanız şuan tam zamanı çünkü Steam üzerinden %80 oranında bir indirim mevcut ve 15,40TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.

Yeni haritası olan Genesis DLC paketi ise şu anlık üzgünüz ki indirimde değil fiyatı 57,00TL ama üzülmeyin Ücretsiz olan 5 haritası yanı sıra diğer 3 haritası da indirimde.

ARK:SURVIVAL EVOLVED SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Xbox X Series Tanıtıldı