Sağlık

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

Arı poleni nedir diyenleriniz olabilir ya da evet bu mucizevi besini duyduk ama henüz alıp kullanmadık diyeniniz de çıkabilir. Bu yazımdan sonra eminim bir çoğunuz arı poleni almaya gitmek isteyecek.

Arı Poleninin Faydaları Nelerdir?

İçerisinde birden fazla vitamin, mineral ve çok faydalı besin ögeleri içerir. Turistik gezilerde özellikle de organik köy pazarlarının olduğu yerlerde ” asrın buluşu, mucizevi besin” gibi yazılar yazar kavanozların üzerinde, işte bu yazıyı görürseniz usulca yaklaşın ve bakın muhtemelen o kavanozun içinde arı poleni satılıyordur. Protein açısından çok zengin ve B12 içermesi açısından oldukça değerli.

Arı Poleni Faydaları;

Enerji Verir: İçerisinde bulunan doğal maddeler; vitamin, karbonhidrat ve özellikle B vitaminleri sayesinde oldukça enerjik olmanızı sağlıyor.
Bağışıklık Sistemini Güçlendirir; doğal bir antibiyotik olması açısından vücudu dirençli kılıyor ve virüslerden koruyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.
Kalp ve Damarları Güçlendirir; dolaşımı ve kalp damar sağlığını güçlendiriyor ve kalp krizi ile inme riskini azaltıyor.
Alerji Tedavisinde Kullanılır; bir çok alerjiyi yok eder ve iyileşmesini sağlar.

Arı Poleni Nasıl Kullanılmalıdır?

Kahvaltıda tüketilebilir, süt veya bir meyve ile yenilmesi uygundur. Yoğurt ile karıştırıp da yenilebiliyor ancak tüketim miktarı da önemli, doktorunuzun tavsiye edeceği miktarda yemeniz önemlidir.

 

Not: Alerjisi olanlar, hamile ve emziren kadınlar ile çeşitli hastalığı olan kişilerin mutlaka bir uzman hekim tarafından kontrol edilerek tüketmesi gerekir.

 

             Damar Sertliği Nedir?

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu