in

BayıldımBayıldım

Arem Kimdir?

Arem kimdir

Bugün bizler için Hüseyin Yeğin yazdı. Arem kimdir? Hayatı ile ilgili bilgiler yazımızda. Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz. 

AREM KİMDİR?

Rap Müzikle 1994 yılında karışık yabancı müzik albümlerinin arasında rastgele tanışır. İlk olarak rap müziği “Run Dmc” ve “Public Enemy” ile tanımaya başlar. Daha sonra “2pac” ve “Notorius Big” gibi efsanelerle; (konuşan şarkılar) diye bildiği bu müzik türünün tutkunu olur. İlk kaydını “Çenebaz” adında 1997 yılında Stüdyo Jay Jay’de alır. İlk grubu “Talking Gunz”dır. Bu grubu “Bero” ile kurarlar. Türkiye de ilk Southern Rap’in temelini atıp ilk linçlerini yerler.

TÜRKİYE’DE İLKLER

Türkiye’nin ilk Crunk şarkısı “İzmir Usulüdür”. Türkiye’nin ilk Crunk Albümü “Tepeköy Crunk City”dir.

Türkiye’nin ilk Southern complation albümü Arem’in yapımcılığını üstlendiği “Kirli Seslerdir” ve

içinde Şehinşah Khontkar gibi günümüzün Trap yıldızları bulunur. İzmir’e Hip Hop kültürünü getirmiş, yaymış, çoğaltmış, üretmiş ve halen desteklemektedir. Ölene kadar Hip Hop kültürü ile yaşayacak ve yeni sanatçılara destek olacak yol gösterecek bir öğretmendir.

Boss Dogz isminde bir projede Dokuz Sekiz Müzik ve 2645 Records ile bir kaç single çıkarır. Özlem Tekin tarzlarına hayran kalır ve grubun menajeri ile iletişime geçer. Uzun süre görüşüp konuştuktan sonra birlikte bir şarkı yapıp klip çekerler.

Arem

Boss Dogz Feat Özlem Tekin – Sokaklar bende (Dokuz Sekiz Müzik)

 

Türkiye Kick Box Federasyonu destekli bir şarkı yaparlar. (2645 Records)


Boss dogz projesi sona ermiştir. Fakat canlı performanslar ve kayıtlar için müzisyenleri “Royal Band” adı altında halen Arem ile birliktedir.

360 VR stüdyo Live Session

HÜSEYİN YEĞİN 

Arem kimdir? yazımızdan sonra Stabil ile ilgili yazımız için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Stabil Bilmeyen Mi Var Yayında!

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rüyada köpeğin saldırdığını görmek

Rüyada Köpeğin Saldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Kıbrıs Mavi Köşk

Kıbrıs- Mavi Köşk