Gündem

Arda Kural Son Haliyle Üzdü! Peki, Psikonevroz Nedir?

Arda Kural, 2012 yılıyla birlikte Psikonevroz hastası olduğunu öğrenmişti. Hastalığının yeniden nüksetmesi hayranlarını fazlasıyla üzdü ve şaşırttı… İşte Arda Kural’ın son hali…

Arda Kural son haliyle üzdü!

Arda Kural, rahatsızlığı sebebiyle 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatmış ve tedavi görmeye başlamıştı. Hastanedeki ilk muayenesi sonucu Psikonevroz teşhisi koyulan Kural’ın hastalı tekrar nüksetti.

Depresyonla başlayan rahatsızlık süreci…

2008 yılında oynadığı bir filmden parasını alamayınca depresyona giren Arda Kural, başlarda tedavi olmayı kabul etmemiş, 4 yıl sonra yani 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatmıştı. Bu sırada Psikonevroz teşhisi koyulan oyuncu, düzenli kullanmaya başladığı ilaçlar yardımıyla eski normal hayatına geri dönmüştü.

“Günlerce aynı kazağı giyiniyor”

Hastalığı tekrar nükseden Kural’ın çevresindekiler günlerce aynı kazağı giydiğini, bitkin ve yorgun bir şekilde minibüs ve metrobüslerde dolaştığını, telefonunu bile kullanmadığını, sosyal medya hesaplarının bile ev arkadaşı tarafından yönetildiğini söylüyorlar.

Peki, Psikonevroz nedir?

Günlük koşuşturmacalar sebebiyle çoğu zaman ruhsal problemlerimizi çözmemize fırsat kalmaz. Bu durum da zamanla psikolojik sorunlar ortaya çıkarabilir ya da üzücü sonuçlara sebep olabilir. Psikonevroz da bu durumun ilerlemesi sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Anksiyete Bozukluğu İle Nasıl Mücadele Edilir?

Psikonevroz, bir kişinin ruhsal olarak çökmüş, halsiz ya da bitkin hissetmesi durumudur. Çoğu zaman dikkate alınmayan bu rahatsızlık, ilerleyen evrelerde büyük ruhsal yıkımlara sebebiyet verebilir.

Psikonevroz’un belirtileri nelerdir?

  • Kişinin kendini halsiz, bitkin ya da çökmüş hissetmesi,
  • Karşılaşılan sorunlar karşısında hemen pes etme,
  • Diğer insanlardan sürekli ilgi bekleme,
  • Sosyal yaşamdan kopma ve tüm günü evde geçirme,
  • Öz güven kaybı, Psikonevroz’un başlıca belirtilerindendir.
Bu haber çeşitli kaynaklardan derlenerek oluşturulmuştur. Psikonevroz hastalığı ile ilgili kesin bilgiyi doktorunuza danışarak almanızı tavsiye ederiz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu